KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300 SL-24 R129 1991 – SPRZEDANY

Poszukujący manualnej skrzyni w sportowych roadsterach Mercedesa nie mają łatwego życia. O ile za czasu 190 SL czy pierwszych Pagód ręczna zmiana biegów była częścią przyjemności z jazdy, z czasem „leniuchy” stały się coraz częściej wybieraną opcją, by niemal całkowicie wyprzeć manuale. Tymczasem Mercedes 300 SL-24 R129 wyposażony w skrzynię Getrag z jedynką umieszczoną w „kultowym” miejscu (w lewo i do tyłu) może dać mnóstwo radości i pełnię możliwości wykorzystania niesłabego przecież, 231-konnego silnika. Dla tych, którzy lubią operować w czasie jazdy prawą ręką i lewą nogą jest to wybór oczywisty, choć niestety wybór na rynku jest wielokrotnie mniejszy, niż w przypadku samochodów z automatyczną przekładnią. Ten egzemplarz prezentuje się wzorowo, zachowany jest w pełni oryginalnym stanie, z kompletną dokumentacją przebiegu i serwisu. Jest gotowy, by sprawiać przyjemność nowemu właścicielowi.

Mercedes 300 SL-24 R129
Rok produkcji: 1991
Pojemność silnika: 2997 ccm
Moc: 231 KM
Przebieg: 157,737 km
Skrzynia biegów: manualna Getrag

Mercedes 300SL-24 w kolorze „199 Blauschwarz” z szarym skórzanym wnętrzem. Skrzynia manualna Getrag. Samochód z europejskim pochodzeniem – Adliswil, Szwajcaria. Wzorowy stan zachowania, brak użytku w sezonie zimowym. Pojazd pełnowartościowy, bez ukrytych wad, z kompletną dokumentacją – ks. serwisowa, ks. badań spalin. Samochód posiada komplet akcesoriów: windschott, komplet narzędzi, klucz do ręcznego otwierania dachu.

I właściciel 1991-1995
II właściciel 1995-2017 dipl. ing. Automechaniker ur. 1938 r.

W typowych miejscach nadwozia nie występuje korozja, brak również lotnej korozji w progach. Spód auta, wnęki nadkoli i komora silnika w stanie wzorowym.

Wnętrze jest bardzo czyste, skóra bez wytarć i uszkodzeń, elementy drewniane nie mają pęknięć. Zachowały się fabryczne dywaniki welurowe i zestaw radiowy Blaupunkt.

Wykonane prace:
– nowe szybki w miękkim dachu

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.