Mercedes 300 SL-24 R129 1992 – 45000 PLN – Wrocław

Nie każdy świetnie skonfigurowany SL musi mieć osiem cylindrów pod maską. Nigdy nie brakowało fanów gładkiego brzmienia sześciu cylindrów w rzędzie, a i oni potrafili czasami zaszaleć wybierając opcje wyposażenia dodatkowego. Ten Mercedes 300 SL-24 R129 otrzymał komputer pokładowy Reiserechner, Webasto, zawieszenie ADS, fotele z pamięcią, pneumatyką lędźwi i funkcją podgrzewania, radio Becker Mexico oraz automatyczną klimatyzację. Wszystko to możemy otrzymać w zgrabnym nadwoziu z pierwszej serii produkcyjnej, w klasycznym zestawieniu srebra Astralsilber z czarną, skórzaną tapicerką. Pod maską silnik w opcji z czterema zaworami na cylinder, oferujący godne 231 KM. W weekendowym samochodzie z otwartym dachem naprawdę nic więcej nie potrzeba…

Link: http://klasykagatunku.pl/auta/mercedes-300sl-24-4/

Mercedes 300SL-24 R129
Rok produkcji: 1992
Pojemność silnika: 2997 ccm
Moc: 231 KM
Przebieg: 230,107 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Mercedes 300SL-24 w kolorze „Astralsilber” z czarnym skórzanym wnętrzem.
Samochód z europejskim pochodzeniem – Szwajcaria. Dobry stan zachowania, przygotowany do sezonu. Pojazd kompletny, z dokumentacją – ks. serwisowa, ks. badań spalin, rachunki za naprawy.
Wyjątkowa kompletacja wyposażenia: komputer „Reiserechner”, Webasto, zawieszenie ADS, podgrzewane fotele, fotele z pamięcią i pneumatyką lędźwi, radio Becker Mexico.

Wykonane prace: nowy dach materiałowy, nowy akumulator Bosch, komplet nowych opon, renowacja kompletu felg, nowe dekle felg, regeneracja sterownika dachu, wymienione uszczelnienia silnika, olej w silniku i skrzyni biegów, nowa podsufitka hard-topu, naprawa radia Becker, przegląd zawieszenia ADS, nowe gruszki, regeneracja amortyzatorów, gumy tylnego zawieszenia, nowe zamki dachu szt. 2, pasek i napinacz, przegub wału, tuleje stabilizatorów przód, filtr paliwa i powietrza.

W typowych miejscach nadwozia nie występuje korozja, brak również lotnej korozji w progach. Spód auta, wnęki nadkoli i komora silnika w stanie bardzo dobrym. Na nadwoziu ślady użytkowania, drobne rysy i odpryski lakieru.
Wnętrze jest zachowane w dobrym stanie z małymi śladami upływu czasu i użytkowania. Fabryczne dywaniki welurowe i radio Becker Mexico. Oryginalny Windschott i dodatkowa kanapa z tyłu.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena wynosi 45’000 PLN i zawiera opłaty, które zostały już wykonane. W tej cenie odbierasz samochód zatankowany do pełna, z wykonanym pierwszym przeglądem technicznym i wykupionym ubezpieczeniem OC na 30 dni. Istnieje również możliwość dowiezienia samochodu pod adres nowego właściciela.

Na Motoclassic Wrocław Klasykagatunku.pl zaprezentuje 30 samochodów, w tym ten Mercedes 300SL-24.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905 (Michał),
+48 698 848 416 (Aleksander).
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl.

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.