Mercedes 300D Turbodiesel W123 1985 – 29900 PLN – Nowy Sącz

Mercedes 300D Turbodiesel W123 był w latach 70-tych i 80-tych symbolem długotrwałości i niezawodności. Gdy na rynku pojawił się jego następca, klienci kręcili nosami nie dowierzając, że dorówna poprzednikowi. I choć dziś narzekanie na Mercedesa przeniosło się na nowsze modele, beczka wciąż budzi szacunek, szczególnie jeżeli skrywa pod maską kultowego pięciocylindrowego turbodiesla i zachowała się w oryginalnym stanie blacharskim, co dziś niestety należy do rzadkości. Ten wyróżniający się amerykańskimi przednimi lampami, nieco większymi zderzakami i niezwykle bogatym wyposażeniem egzemplarz z USA pochodzi z ostatniego etapu produkcji i prezentuje się wyśmienicie.

Mercedes 300D Turbodiesel W123
Rocznik: 1985
Przebieg: 201000 km
Pojemność: 2938 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 125 KM

Cena: 29900 PLN

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka,
– elektryczne szyby przód-tył,
– elektryczny szyberdach,
– klimatyzacja,
– tempomat,
– oryginalne radio,
– elektryczne lusterko pasażera,
– wspomaganie kierownicy

Mercedes został sprowadzony do kraju z USA, to egzemplarz z końcówki produkcji tego modelu, w stanie niewymagającym renowacji. Jedynie lewy przedni błotnik został na nowo polakierowany. Karoseria kompletnie bez rdzy, wszystkie listwy oraz elementy chromowane kompletne.

Silnik diesla o pojemności prawie 3 litrów, doładowany turbosprężarką, osiąga moc 125 KM. Beczka ma zaledwie 200 000 km przebiegu, więc jego stan zużycia, jak i skrzyni biegów jest znikomy. Oczywiście wszystko pracuje na nowych, zgodnych z epoką płynach ustrojowych. Nie trzeba mówić, że te egzemplarze cechuje legendarna historia przebiegów, co oznacza, że ten model dopiero może rozpocząć swoją drogę do pierwszego miliona kilometrów.

Skórzane wnętrze zgrywa się z kolorem nadwozia. Mimo upływu lat zachowało się w doskonałej kondycji. Proszę zwrócić uwagę, iż jest to mocno wyposażona wersja, ponieważ tylko takie wersje były kierowane głównie na rynek w USA. Elektryka szyb, tempomat, oryginalne radio czy chociażby, półautomatyczna klimatyzacja sprawiają, że beczkę warto obejrzeć i odbyć jazdę próbną.

Na tego mercedesa wystawiamy fakturę VAT!

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Nowy Sącz

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.