KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300D W124 1990 – SPRZEDANY

Mercedes 300D W124 to długodystansowiec jakich mało. Jego konserwatywna elegancja i prostota designu przetrwały próbę czasu, nic w tym dziwnego – gwiazda na masce zobowiązuje. Komfortowe wnętrze wykończone drewnem, wytrzymałe rozwiązania mechaniczne, dobrze zachowane i sprawne elementy wyposażenia, 113 koni mechanicznych pod maską oraz automatyczna skrzynia biegów. Tak w skrócie opisać można wystawionego właśnie na sprzedaż Mercedesa w bardzo ładnej konfiguracji kolorystycznej. Białe nadwozie w kolorze 143 Firnweiss świetnie gra tutaj z granatową tapicerką MB-Tex, a jak na 28 lat użytkowania zachowane jest bajecznie. Jeżeli szukasz pewnego przyjaciela podróży na lata, ten Mercedes jest zdecydowanie dla Ciebie.

Link: http://klasykagatunku.pl/auta/mercedes-300d-3/

Mercedes 300D W124
Data produkcji: styczeń 1990
Pojemność silnika: 2996 ccm
Moc silnika: 113 KM
Przebieg: 135,653 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Mercedes 300D serii W124 kolorze „143 Firnweiss” z granatową tapicerką MB-Tex. Samochód w wersji europejskiej. Sprowadzony z Bellevue, Szwajcaria bezpośrednio z rąk pierwszej właścicielki Pani Dr. Leila M. ur. w 1929. Zachowany w bardzo dobrym stanie z minimalnymi śladami upływu czasu i użytkowania.

Kompletna dokumentacja serwisowa: Datenkarta, książka serwisowa, książka przeglądów spalin Abgas. Samochód zamówiony w grudniu 1989, a następnie odebrany osobiście przez pierwszą właścicielkę z fabryki Mercedes-Benz w Sindelfingen dnia 12.02.1990. Zachował się jeszcze dowód rejestracyjny „Internationaler Zullasungschein”, na którym samochód wracał stamtąd do Genewy. Samochód posiada komplet 3 kluczy, w tym jeszcze zapakowany w folię kluczyk zapasowy. Co ciekawe, właścicielka pochodziła z Indii, a mieszkała w Genewie. Stąd samochód został wyprodukowany w specyfikacji na rynek szwajcarski, a dokumenty do pojazdu wydane w języku angielskim, którym się posługiwała 😉

Nadwozie w bardzo dobrym stanie, bez korozji oraz większych mankamentów. W większości posiada jeszcze fabryczny lakier.

Wnętrze jest kompletne, zachowane w doskonałym stanie. Komplet oryginalnych dywaników, które wciąż wyglądają jak nowe. Elementy konsoli i przyciski bez wytarć. Tapicerka matowa bez żadnych śladów używania. Elementy drewniane bez pęknięć.

Felgi zachowane w perfekcyjnym stanie, komplet nowych opon.

Wykonane prace: wszystkie oleje, płyny i filtry nowe, przegląd i napełnienie klimatyzacji, komplet nowych opon, przegląd ukł. hamulcowego, naprawa radia Becker, wymienione sporo części eksploatacyjnych na zapas.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.