Mercedes 300D W124 1991 – 69000 PLN – Zdzieszowice

Polska to nie jest kraj, gdzie można liczyć na to, że przez trzy dekady drogi samochód może być utrzymywany w idealnym stanie. A jednak, czasami cuda się zdarzają. Ten Mercedes 300D W124 został sprowadzony z Niemiec w 1991 roku na zamówienie dyrektora kopalni. Zakupiony od salonu Mercedes-Benz, w latach 1992-2017 był pod troskliwą opieką warsztatu „Schoen Józef Mechanika pojazdowa Mercedes” w Katowicach i przejechał dotąd jedynie 132 tysiące kilometrów. Ma efektowny kolor Impala Braun, tapicerkę w karo oraz klimatyzację. Wciąż prezentuje się zjawiskowo, wygląda jakby wyjechał wprost z salonu. Nie jest tani, lecz sprzedający jest do tego stopnia pewny jego stanu, że oferuje 3-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

Mercedes-Benz 300 D W124
Rocznik: 1991
Przebieg: 132000 km
Pojemność: 3000 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 113 KM

Cena: 69000 PLN

Wyposażenie:
lakier impala braun, tapicerka karo braun, skórzana kierownica i lewarek biegów, elektryczne szyby, pneumatycznie składane zagłówki dla tylnej kanapy, radio Becker Europa 2000, głośniki tylne, trzecie światło stop, hak holowniczy odpinany, felgi aluminiowe, dywaniki gumowe, dywaniki rypsowe, podłokietnik, klimatyzacja.

Samochód sprowadzony z Niemiec w 1991 roku jako praktycznie nowy. Został zakupiony od salonu Mercedes-Benz, po 3 miesiącach od daty pierwszej rejestracji.
Zachowana jest kompletna dokumentacja potwierdzająca historię pojazdu.
Faktura zakupu na 58.000 DM, odprawa celna na 47 milionów złotych, dokumenty potwierdzające, że samochód został sprowadzony jako bezwypadkowy i przyjechał wówczas do Polski na własnych kołach.
Tak więc można powiedzieć, że samochód od nowości jest w Polsce, gdzie posiadał do dziś 1 właściciela i 1 kierowcę.

​w latach 1992-2017 serwisowany co roku i wyłącznie w „Schoen Józef Mechanika pojazdowa Mercedes” w Katowicach. (Tam też w 1993 roku, kiedy rozpoczęto produkcję „E-klasse” zmieniono maskę silnika oraz lampy, co wynikało wyłącznie z woli właściciela. Samochód nigdy nie był uszkodzony i do dziś (za wyjątkiem wymienionej maski) posiada pierwszy, fabryczny lakier utrzymany w perfekcyjnym stanie (bez ryski!).

​Samochód nie posiada najmniejszych śladów zużycia, najmniejszego wgniecenia, otarcia, odprysku, a nawet ryski.
Nie wykonano żadnych prac kosmetycznych celem przygotowania do sprzedaży. Samochód nigdy nie jeździł w zimie ani w deszczu.
Praktycznie od nowości należał do 1 osoby o wyjątkowej kulturze motoryzacyjnej, dlatego nadal jest niemal jak nowy.

Obecnie, tj w sierpniu 2019 samochód został wyciągnięty z kapsuły powietrznej w której jest przechowywany i został wybudzony ze snu. Wykonano nowe badanie techniczne, założone zostały nowe opony, akumulator, termostat, płyn chłodniczy, hamulcowy, oraz przejechano kilkaset kilometrów. Samochód jeździ dosłownie jak nowy. Jego stan mechaniczny oraz estetyczny można porównać z zakupem nowego w salonie, z tym ze w salonach takich już nie ma. Myślę, że jest to jedyny egzemplarz w takiej specyfikacji, oraz kondycji dostępny na rynku, dlatego możliwość jego zakupu w tej cenie uważam za okazję.

Telefon: +48 509 087 557
Miejscowość: Zdzieszowice