KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300E 4Matic W124 1993 – SPRZEDANY

Baleron zazwyczaj kojarzy nam się z podróżowaniem spokojnym i dostojnym, jednak w tym przypadku jest czym pojechać. Mercedes 300E 4Matic W124 ma mocny benzynowy silnik i napęd na cztery koła, umożliwiający bezproblemowe ruszanie na śliskiej nawierzchni. Uruchamiany jest również wtedy, gdy układ rozpozna różnicę w prędkości obrotowej kół. Niewysoki przebieg, ciekawa kombinacja kolorystyczna, dobrze utrzymany fabryczny lakier i pobyt w szwajcarskim garażu pozwoliły zachować go w doskonałej formie, po ponad 25 latach ciągle przypominającej stan fabryczny. Świetnym elementem dodatkowego wyposażenia jest klimatyzacja, dzięki której podróżować można nim cały rok w pełnym komforcie.

Mercedes 300E 4Matic W124
Data produkcji: maj 1993
Pojemność silnika: 2960 ccm
Moc silnika: 180 KM
Przebieg: 201,579 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 300E 4Matic w kolorze „147 Arktikweiss” z zieloną materiałową tapicerką „Piniengrün”. Sprowadzony z alpejskiej miejscowości Arosa, Szwajcaria. Z rąk pierwszej właścicielki (ur. 1938). Zachowany we wzorowym stanie, zawsze garażowany, stąd niespotykany stan zachowania jak na wersję 4Matic. Posiada kompletną dokumentację serwisową i dwa kluczyki z pilotem.

Wyposażony m.in. w klimatyzację, tempomat, el. szyberdach, akcesoryjny podłokietnik, radio Becker Europa 2000, el. szyby z przodu, airbag kierowcy, termometr, el. antenę, atermiczne szyby, tylne zagłówki.

Nadwozie całkowicie wolne od korozji, wszystkie newralgiczne punkty dla w124 w stanie wzorowym. Lakier w stanie bardzo dobrym, prezentuje się nienagannie, posiada jedynie minimalne ślady użytkowania wynikające z wieku. Lakier na nadwoziu jest w większości fabryczny. Przedni zderzak posiada małe otarcie na dole. Nakładki plastikowe przedniego i tylnego zderzaka mają małe zagniecenia od parkowania. Spód auta, wnęki kół, komora silnika w stanie wzorowym bez korozji. Profile zamknięte, progi, wnęki nadkoli świeżo zabezpieczone woskiem Wurth.

Nigdy nie miał naprawianej rdzy oraz nie przechodził żadnych napraw blacharskich. Samochód nie był nigdy w żaden sposób odnawiany, rozbierany czy niefachowo naprawiany. Nie ma uszkodzeń od wilgoci czy słońca.

Wszystkie szyby są oryginalne, tylna szyba nie była nigdy wymieniana, jest fabryczna i nie posiada żadnych rozwarstwień. Przednia szyba nie ma widocznych odprysków od kamieni.

Felgi „8-loch” w stanie idealnym, bez uszkodzeń na rantach.

Wnętrze zachowane w bardzo dobrym stanie, widoczne tylko minimalne ślady użytkowania. Materiałowa tapicerka nie posiada śladów zużycia ani żadnych przetarć, uszkodzeń. Fotel kierowcy jest w takim samym stanie jak pasażera. Plastiki matowe. Podsufitka nie wisi, jest wciąż oryginalna. Drewniane elementy w stanie idealnym, nie wyblakłe, nie mają również żadnych pęknięć. Fabryczne radio Becker Europa 2000, w pełni sprawne. Komplet oryginalnych dywaników rypsowych w stanie wzorowym.

W bagażniku nieużywane koło zapasowe, komplet oryginalnych narzędzi, kanister na paliwo oryginalne akcesorium MB, zapasowe paski klinowe.

Wykonane prace:
– komplet nowych opon Barum we właściwym rozmiarze, nowe metalowe wentyle, wyważenie kompletu felg,
– komplet nowych tarcz i klocków ATE Classic,
– nowy termostat wraz z obudową,
– przegląd układu klimatyzacji, uzupełnienie czynnika, ozonowanie wnętrza,
– nowy akumulator Varta
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Castrol 10W40, poprzedzona płukaniem silnika preparatami Liqui Moly,
– dodatek do paliwa Liqui Moly,
– regulacja wtrysku mechanicznego w Jetronik Wrocław,
– nowe przewody zapłonowe, świece, kopułka i palec BEHR,
– ustawienie geometrii zawieszenia,
– wymiana przepalonych żarówek i bezpieczników,
– świeży płyn chłodniczy,
– regeneracja alternatora,
– nowy pasek klinowy,
– świeży płyn w ukł. wspomagania,
– zabezpieczenie profili zamkniętych, progów i wnęk nadkoli woskiem Wurth,
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.