KlasykaGatunku.pl

Mercedes 320E W124 1992 – 71000 PLN – Wrocław

Motor M104 3.2 w starym nadwoziu oferowany był jedynie przez 6 miesięcy, jest rzadkością w połączeniu z manualną skrzynią Getrag. Mercedes posiada obszerną listę wyposażenia dodatkowego, jak automatyczna klimatyzacja, ASD, skórzana tapicerka, elektryczny szyberdach. To jednak nie wszystko, co może zaoferować ten Mercedes 320E W124. Samochód posiada kompletną dokumentację serwisową, oryginalny rachunek zakupu na astronomiczną kwotę 70 milionów lirów z 1993 roku. W 2013 roku ze względu na perfekcyjny stan zachowania i wartość kolekcjonerską został zarejestrowany jako zabytkowy w Automotoclub Storico Italiano. Samochód był dwukrotnie ozdobą stoiska Mercedes-Benz na targach Automotoretro w Turynie, a teraz odnajdziecie go na wystawionego na sprzedaż w Polsce, przez KlasykaGatunku.pl.

Mercedes 320E W124
Data produkcji: wrzesień 1992
Pojemność silnika: 3199 ccm
Moc silnika: 220 KM
Przebieg: 58,591 km
Skrzynia biegów: manualna Getrag

Mercedes 320E w kolorze „744 Brillantsilber Metallic” z czarną skórzaną tapicerką. Perfekcyjnie zachowany egzemplarz sprowadzony z Bologna, Włochy, bezpośrednio od spadkobierców pierwszego właściciela (ur. 1929). Minimalny przebieg 58 tysięcy kilometrów.

Unikatowa konfiguracja silnikowa oraz wyposażenia. Motor M104 3.2 w starym nadwoziu oferowany był jedynie przez 6 miesięcy, jest rzadkością w połączeniu z manualną skrzynią Getrag. Samochód posiada również obszerną listę wyposażenia dodatkowego, jak automatyczna klimatyzacja, ASD, skórzana tapicerka, el. szyberdach.

Samochód posiada kompletną dokumentację serwisową, ponadto oryginalne potwierdzenie zamówienia auta w salonie oraz oryginalny rachunek zakupu na kwotę 70 milionów lirów z 1993. Oryginalna karta gwarancyjna włoskiego importera. Komplet 4 kluczyków z brelokiem dealera. Ze względu na ogromne podatki obowiązujące wtedy we Włoszech, unikatową sytuacją było zakupienie wtedy takiego samochodu za wielokrotność jego niemieckiej ceny.

Mercedes w 2013 roku ze względu na perfekcyjny stan zachowania i wartość kolekcjonerską został zarejestrowany jako zabytkowy w Automotoclub Storico Italiano. Zachowana kompletna korespondencja z wpisem do rejestru oraz opinia rzeczoznawcy kwalifikująca samochód jako zabytkowy. Samochód był również dwukrotnie ozdobą stoiska Mercedes-Benz na targach Automotoretro w Turynie.

Nadwozie całkowicie wolne od korozji, wszystkie newralgiczne punkty dla w124 w stanie perfekcyjnym. Lakier w stanie mocno ponadprzeciętnym, posiada kilka bardzo drobnych śladów użytkowania. Jeśli to dla kogoś istotne znaczna większość lakieru jest jeszcze fabrycznego. Spód auta, wnęki kół i komora silnika w stanie perfekcyjnym, zbliżonym do nowego samochodu. Nadwozie nie nosi żadnych śladów naprawianej rdzy oraz nie przechodziło żadnych napraw blacharskich.

Wnętrze zachowane w perfekcyjnym stanie, widoczne tylko minimalne ślady użytkowania. Skórzana tapicerka nie posiada śladów zużycia, fotele są matowe i wyglądają prawie jak nowe. Plastiki matowe. Drewniane elementy w stanie perfekcyjnym, nie wyblakłe ani nie popękane. Fabryczne radio Blaupunkt Koeln RCM 40 z pilotem i zmieniarką. Bardzo wysoki model, montowany również w Porsche 964.

W bagażniku nieużywane koło zapasowe, komplet oryginalnych narzędzi.

Wykonane prace: komplet nowych opon Uniroyal, wymiana uszczelki pokrywy zaworów i uszczelki obudowy rozrządu, wymiana oleju w silniku wraz z filtrem, nowe osłony przeciwkurzowe amortyzatorów, nowe odboje tylnej klapy, nowy akumulator.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena 71’000 PLN zawiera kompletne opłaty, które zostały już wykonane.
Samochód odbierasz w tej cenie zatankowany do pełna i gotowy do rejestracji, z wykonanymi tłumaczeniami dokumentów, pierwszym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC na 30 dni.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905 (Michał),
+48 698 848 416 (Aleksander), +48 661 737 676 (Daniel).
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl