Mercedes 500 SL R129 1990 – SPRZEDANY

Często o zakupie takiego a nie innego egzemplarza decyduje impuls – nietypowa wersja wyposażenia, oryginalna historia lub świetny stan techniczny. Ten Mercedes 500 SL R129 łączy wszystkie wymienione elementy, a jego czerwone wnętrze (Mittelrot) może wręcz fascynować. W dobie dzisiejszej, przeważającej szaro-czarnej i nudnej motoryzacji to kompletna odmiana i doskonały wyróżnik. Trudno dziś znaleźć jakikolwiek nowy samochód, który miałby dobrane do kolorów tapicerki odpowiednie boczki, deskę rozdzielczą, wykładzinę na nawet kierownicę. Niepocieszeni będą tu jedynie miłośnicy niskiego przebiegu… choć ten przykład doskonale udowadnia, że Mercedes objęty odpowiednią opieką przejeżdżać może dowolne dystanse bez uszczerbku na jego prezencji.

Mercedes 500 SL R129
Rocznik: 1990
Przebieg: 222700 km
Pojemność: 5000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 326 KM

Wyposażenie:
ABS, tempomat, klimatyzacja, webasto, wspomaganie kierownicy, felgi aluminiowe, wycieraczki reflektorów, elektryczne szyby przednie, fotele regulowane elektrycznie z pamięcią oraz podgrzewane, elektryczna kierownica i lusterka – również z pamięcią, tapicerka skórzana – niespotykany kolor Mittelrot, kierownica w kolorze tapicerki, Miękki dach jest w świetnym stanie, szyby nowe, przezroczyste. Windstop Oris, hardtop. Dwa kluczyki na pilota.

VIN: WDB 1290661F023752

Z żalem sprzedaje mojego prywatnego Mercedesa R129 z silnikiem V8 o mocy 326 KM. Kod lakieru 199 połączony z robiącą niesamowite wrażenie skórzaną tapicerką w kolorze Mittelrot. Auto zakupione z rynku szwajcarskiego, gdzie posiadał on jednego właściciela od nowości. Jest to samochód posiadający pełną dokumentację potwierdzającą autentyczność przebiegu oraz jego bardzo dobrego stanu.

Auto jest w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Garażowany, użytkowany weekendowo. Nie posiada przeszłości wypadkowej. Samochód ma oryginalny, pierwszy lakier, jedynie przednia maska posiada podwójną warstwę, wykonaną jeszcze w Szwajcarii. Miękki dach w bardzo dobrym stanie, szybki wymienione w 2014 roku (poprzednie pożółkły ze starości).

Przez ostatnie trzy miesiące, wykonałem szereg prac przygotowujących to auto do nadchodzącego sezonu, są to między innymi
– wymiana klocków hamulcowych,
– wymiana wszystkich płynów i filtrów eksploatacyjnych,
– nowe świece,
– nowe palce oraz kopułki,
– nowe przewody wysokiego napięcia,
– nowe wygłuszenie pod maską,
– nowe opony Bridgestone itp.
(łączna wartość ostatnio wykonanych prac około 8 tys. zł)

Auto nie było w żaden sposób przygotowywane na handel, nie jestem osobą związaną zarobkowo z obrotem aut, a jedynie pasjonatem tego modelu. Wszystkie naprawy były wykonywane z założeniem długoletniego posiadania auta, przy użyciu oryginalnych części ASO Mercedes lub innych renomowanych producentów (BOSCH, BERU itp.). Niestety sytuacja rodzina zmusza mnie do sprzedaży tego wymarzonego egzemplarza.

Samochód zarejestrowane w Polsce.
Zapraszam do kontaktu telefonicznego, jestem otwarty na negocjacje, najlepiej po obejrzeniu auta, interesuje mnie tylko sprzedaż. Możliwość oględzin auta w dowolnym serwisie w okolicach Trójmiasta.
Auto doinwestowane, w które włożyłem sporo serca i czasu, zakupione po długich poszukiwaniach i obejrzeniu szeregu innych egzemplarzy z rynku polskiego, niemieckiego czy japońskiego – pomimo często znaczenie mniejszych przebiegów auta te nie prezentowały tak dobrego stanu wizualnego, a ich dokumentacja serwisowa ograniczała się do minimum.