KlasykaGatunku.pl

Mercedes 500 SL R129 1991 – SPRZEDANY

Mercedes 500 SL R129 to mocny i luksusowy roadster o ponadczasowej linii projektu Bruno Sacco, który sprawi przyjemność nie tylko przyspieszeniem, ale i dźwiękiem widlastej ósemki ukrytej pod maską. To prawdziwa kwintesencja lat 90-tych, ubrana w czarny lakier i felgi AMG Aero przyciągnie uwagę każdego. Na pokładzie tego wyjątkowo pięknie zachowanego egzemplarza odnajdziemy prawdziwe smaczki: komputer pokładowy Reiserechner, Webasto, podgrzewane fotele z pneumatycznie pompowanym odcinkiem lędźwiowym i zawieszenie ADS. 326 KM zapewnia wyjątkową dynamikę i sprawia, że po naciśnięciu pedału gazu pięćsetka staje się prawdziwie sportowym samochodem. Ma jednak i drugie oblicze, które spodoba się ludziom delektującym się chwilą, kiedy w słoneczne, ciepłe dni hardtop pozostanie w garażu.

Mercedes 500 SL R129
Rocznik: 1991
Przebieg: 68,298 km
Pojemność: 4996 cm³
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 326 KM

Mercedes 500 SL serii R129 w kolorze „040 Uni-Schwarz” z czarną skórzaną tapicerką. Wzorowo zachowany egzemplarz z przebiegiem zaledwie 68 tysięcy kilometrów, sprowadzony bezpośrednio od pierwszego właściciela z Cham, Szwajcaria. Samochód przeznaczony dla wymagających odbiorców, szukających najlepiej zachowanych R129 na rynku.

Proszę zwrócić uwagę na wyjątkową konfigurację wyposażeniową: ABS, ASR, zawieszenie ADS, Webasto, komputer Reiserechner, podgrzewane fotele, Becker Grand Prix w drewnie, tempomat, pneumatyka lędźwi foteli, dwutonowy klakson, felgi AMG…

Egzemplarz kompletny w najdrobniejszych szczegółach, bez mankamentów, korozji, zatajonych wad czy przeszłości wypadkowej.

Nadwozie bez widocznych rys, odprysków, wgnieceń.

Wnętrze zachowane w świetnym stanie, widoczne tylko niewielkie ślady użytkowania. Drewno bez pęknięć. Fabryczne radio i dywaniki.

Dach materiałowy w stanie idealnym. Oryginalny Windschott.

Felgi skręcane AMG Aero 17′, szerokość przód 8,5 cala, tył 10 cali. Nowe opony Pirelli P Zero.

Kompletna dokumentacja serwisowa, książka serwisowa z wpisami od dealerów Mercedes-Benz, datenkarta, dwie książki badań „Abgas”.

W bagażniku nieużywane koło zapasowe, komplet narzędzi, klucz do manualnego otwierania dachu, oryginalna apteczka.

Wykonane prace: kompletny i drobiazgowy serwis – wszystkie elementy eksploatacyjne nowe, rachunki na łączną kwotę około 20’000 PLN, komplet nowych opon i nowy akumulator.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.