KlasykaGatunku.pl

Mercedes 500 SL R129 1992 – SPRZEDANY

Mercedes 500 SL R129 za czasów swojej młodości był na polskich drogach ewenementem. Luksusowy roadster z potężnym V8 pod maską w latach 90-tych był wyznacznikiem statusu. Dziś nie kojarzy się już z bogactwem, nie budzi zawiści, lecz sympatię i podniesione kciuki na drodze. To coś, czego nikt nie uświadczy za kierownicą nowego auta. Znalezienie SL’a czwartej generacji nie stanowi większego problemu, schody zaczynają się wtedy, gdy chcielibyśmy, żeby wyglądał i funkcjonował jak nowy. Samochody z otwartym dachem są zdecydowanie bardziej narażone na ślady eksploatacyjnego zużycia, m.in. dlatego, że ich wnętrza są otwarte na działanie słońca i wiatru. Po ćwierćwieczu egzemplarz taki jak ten zdarza się jeden na kilkaset sztuk i z pewnością warto zapłacić za niego więcej niż średnią rynkową. W przyszłości, jeżeli nie będziemy go intensywnie używać, jego wartość i tak będzie rosła odpowiednio szybciej, niż jego bardziej zużytych braci.

Mercedes 500 SL R129
Rocznik: 1992
Przebieg: 48,797 km
Pojemność: 4996 cm³
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 326 KM

Mercedes 500 SL serii R129 w kolorze „199 Blauschwarz Metallic” z czarną skórzaną tapicerką. Wzorowo zachowany egzemplarz z przebiegiem zaledwie 48 tysięcy kilometrów, sprowadzony bezpośrednio od pierwszego właściciela. Samochód przeznaczony dla wymagających odbiorców, szukających najlepiej zachowanych R129 na rynku.

Egzemplarz kompletny w najdrobniejszych szczegółach, bez mankamentów, korozji, zatajonych wad czy przeszłości wypadkowej.

Nadwozie bez widocznych rys, odprysków, wgnieceń wciąż w fabrycznym lakierze.

Wnętrze zachowane w nienagannym stanie, bez śladów zużycia, uszkodzeń. Skóra i plastiki wciąż matowe. Drewno bez pęknięć. Fabryczne radio i dywaniki.

Oryginalny dach materiałowy w stanie fabrycznie nowym.

Felgi bez uszkodzeń, jak nowe.

Kompletna dokumentacja serwisowa, dwie książki serwisowe z regularnymi wpisami od dealerów Mercedes-Benz, datenkarta, dwa oryginalne klucze z pilotem.

W bagażniku nieużywane koło zapasowe, komplet narzędzi w folii, klucz do manualnego otwierania dachu, oryginalna apteczka.

Wykonane prace: wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Liqui Moly, prewencyjnie regeneracja kompletu siłowników dachu, przegląd układu klimatyzacji z uzupełnieniem czynnika, diagnostyka i regulacja wtrysku mechanicznego, wymienione przepalone żarówki i bezpieczniki.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.