Mercedes CL 500 C216 2007 – SPRZEDANY

Mercedes C216 produkowany był w latach 2006-2013. Choć to epoka, w której down-sizing stawał się już powoli powszechną ideologią, największy z Mercedesów jeszcze skutecznie bronił się przed tymi pokusami. Mercedes CL 500 C216 z 2007 roku pod maską skrywa jednostkę o pojemności 5,5 l i mocy 387 KM. Efekt? Świetne przyspieszenie niezależnie od obrotów, a do tego luksusowe wnętrze, zapewniające fantastyczny komfort i doskonałe wyciszenie kabiny pasażerskiej. Do autostradowych podróży jest wręcz stworzony, choć ten egzemplarz tysięcy kilometrów nigdy po nich nie nabijał. Jego przebieg dziś, w 12 lat po dacie produkcji, to jedynie 133 tysiące kilometrów. Cena? Jak za niemal nowe auto tej klasy, na pewno nie jest wysoka.

Mercedes CL 500 C216
Rocznik: 2007
Przebieg: 133000 km
Pojemność: 5500 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 387 KM

Egzemplarz utrzymany w perfekcyjnym stanie – zbliżonym do fabrycznie nowego, skonfigurowany w najbogatszym możliwym wydaniu. Wygląda jakby miał 15 tys. kilometrów. Był użytkowany niemal wyłącznie na trasach pomiędzy Brukselą i Paryżem. Jestem od 2016 roku jego drugim właścicielem od nowości i użytkowałem samochód za granicą, gdzie pojazd zakupiłem i mieszkałem, a następnie sprowadziłem go powracając z kontraktu. Posiadam wszystkie książki serwisowe, włącznie z zestawem faktur za wykonane obsługi serwisowe – od nowości do chwili obecnej w ASO. Samochód idealnie utrzymany, w 99% pierwszy lakier i jest absolutnie bezwypadkowy. Jedynym incydentem była mała parkingowa ocierka na tylnym lewym błotniku, która jest już usunięta. Zawadziłem przez nieuwagę manewrując we własnym garażu. Zdjęcie sprzed naprawy umieściłem w galerii fotografii. Lakierowanie objęło obszar ok.10 cm końcówki lewego błotnika tylnego przy zderzaku. Założyłem także nową lampę tylną, a stara pęknięta znajduje się w bagażniku.

Samochód posiada optymalny i niezawodny silnik V8 o pojemności 5,5 litra bez turbin, który rozwija moc 388 koni, zapewniając doskonale osiągi przy zachowaniu umiarkowanego zużycia benzyny na średnim poziomie 12 litrów w cyklu jazdy mieszanej.

Przyjemność jazdy dopełnia pełne dodatkowe wyposażenie, m.in. z night vision, aktywnym tempomatem, perforowanymi i wentylowanymi fotelami z opcją masażu i stabilizowania ciała na zakrętach, nagłośnieniem harman-kardon itp. Samochód po dużym serwisie, żadnych kosztów do poniesienia w najbliższym czasie. Jestem osobą prywatną i bardzo dziękuję marzycielom oraz handlarzom – interesuje mnie wyłącznie sprzedaż.

CL pochodzi z europejskiej sieci dealerskiej z pełną historią, był zakupiony w Belgii, następnie zarejestrowany na mnie na numery dyplomatyczne we Francji, a obecnie jest zarejestrowany w Polsce – oczywiście również jestem jego właścicielem.