Mercedes E 280 Sportline W124 1993 – 32000 PLN – Kraków

Głębiej profilowane fotele, mniejsza kierownica, obniżone zawieszenie i oznaczenia wersji na listwach błotników i gałce zmiany przełożeń. Tak prezentuje się sportowy sznyt w wykonaniu Mercedesa. Taka E-klasa z jednej strony oferuje dynamiczną, sześciocylindrową jednostkę, z po raz pierwszy zastosowanym w pełni elektronicznie sterowanym wtryskiem paliwa, a z drugiej komfort charakterystyczny dla modelu. Pięknie utrzymany Mercedes E 280 Sportline W124 może służyć zarówno na co dzień, jak i od święta, a cieszyć będzie nieustannie.

Mercedes E 280 Sportline W124
Rocznik: 1993
Przebieg: 214400 km
Pojemność: 2799 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 193 KM

Cena: 32000 PLN

Wyposażenie zgodne z VIN (WDB1240281C014206):
– tapicerka skórzana (kolor czarny),
– sportowe fotele (wersja Sportline),
– automatyczna klimatyzacja (sprawna, ostatni serwis – sierpień 2020),
– fotele przednie podgrzewane elektrycznie,
– elektrycznie sterowane lusterka,
– poduszka powietrzna kierowcy,
– poduszka powietrzna pasażera,
– elektrycznie sterowane szyby
– schowek w tunelu,
– cyfrowy termometr wewnętrzny,
– filtr przeciwpyłkowy,
– szyberdach (sprawny),
– gałka skrzyni biegów Sportline,
– skórzana kierownica,
– automatycznie wysuwana antena radia,
– radio Becker GrandPrix 2000.

Z dużym żalem sprzedaję Mercedesa E 280 Sportline W124 w kolorze 199 Blauschwarz Metallic, którego kupiłem z ogłoszenia Giełdy Klasyków w roku 2015 od pierwszego polskiego właściciela – wówczas z przebiegiem 187000 km.
Bezpośrednim powodem sprzedaży jest brak miejsca na trzymanie samochodu, który obecnie użytkuję jedynie okazjonalnie oraz plany zakupu innego auta, realizującego potrzeby rodzinne.

Mercedes może być użytkowany zarówno dla przyjemności, okazjonalnie, jak i bardziej na co dzień. Silnik 2,8 l o mocy 193 KM i momencie obrotowym 270 Nm zapewnia bardzo dobre przyspieszenie (9 s do 100 km/h) i elastyczność, świetnie się sprawdza na autostradzie. Spalanie w trasie przy dynamicznej jeździe oscylowało pomiędzy 9,5 a 11 l/100 km (ta ostatnia wartość przy jeździe autostradą z prędkością 140 km/h). Auto przy tym bardzo dobrze się prowadzi, odpala na dotyk.

Klimatyzacja jest bardzo sprawna, radząc sobie nawet przy bardzo dużych upałach, jak w sierpniu roku 2015. Sam użytkowałem samochód w latach 2015-2017 jako auto do wyjazdów w dłuższe trasy (byłem nim m.in w Niemczech i Szwajcarii, wiele tras w Polsce – głównie autostrady i drogi ekspresowe – okazjonalnie w mieście). Później auto było użytkowane okazjonalnie z przyczyn rodzinnych (narodziny drugiego dziecka i zakup auta z nadwoziem kombi). Auto było garażowane i nie używane w warunkach śnieżnych.

Mercedes był regularnie serwisowany przez ten okres (wymiany płynów, serwis klimatyzacji, wymiany materiałów eksploatacyjnych) oraz pielęgnowany (mycie, czyszczenie wnętrza, zabezpieczanie lakieru) najczęściej w Kuro Detailing, a ostatnio w Merc-Gal w Krakowie. W międzyczasie zostały też dokonane naprawy zawieszenia, uszczelnienia silnika, wymieniono olej i naprawiono skrzynię biegów. W roku 2019 kupiłem nowy akumulator słoweńskiej firmy TAB – adekwatny do aut użytkowanych okazjonalnie. W lipcu 2020 poddałem regeneracji alternator, zaś ostatni duży przegląd auta z wymianami płynów, filtrów, serwisem klimatyzacji i drobnymi naprawami dokonałem w sierpniu 2020. Posiadam faktury dokonanych napraw i serwisów do wglądu.

Mercedes jest ubezpieczony do kwietnia 2021, zaś badanie techniczne ma ważne do lipca roku 2021.

Od strony lakierniczej auto nie jest idealne, niemniej nie ma żadnych śladów korozji. Zdjęcia są wykonane przeze mnie, gdyż zależało mi na zdjęciach najbardziej aktualnych. Na życzenie zainteresowanego potencjalnego klienta mogę przesłać dodatkowe zdjęcia.

Zapraszam do obejrzenia auta w Krakowie po uprzednim telefonicznym umówieniu się (ok. 2 km od dworca Kraków Główny).
Auto może zostać sprawdzone w dowolnym serwisie w Krakowie.
Zdecydowany nabywca może odjechać autem o własnych siłach.

Telefon: +48 503 036 415
Miejscowość: Kraków