Mercedes E 280 Sportline W124 1993 – 33000 PLN – Kraków

Mercedes E280 Sportline W124 jest elegancki i ponadczasowy, a przyprawiony nutą sportu w postaci pakietu Sportline, sprawdzi się również podczas bardziej dynamicznej jazdy. W skład jego wyposażenia wchodzi seryjnie obniżone i usztywnione zawieszenie, a także głębiej profilowane fotele oraz oznaczenia Sportline na dźwigni zmiany przełożeń w skrzyni i błotnikach. Pod maską posiada jednostkę uznawaną przez wielu za optymalną. Silnik M104 to równo i gładko pracujące sześć cylindrów, zasilane nowoczesnym, elektronicznym układem wtryskowym. Zapewnia niezłe osiągi, zadowalając się przy tym przyzwoitą ilością benzyny. Zadbany egzemplarz z niewysokim przebiegiem to coś dla tych, którzy zamiast ciągłej zmiany samochodów wolą jeden dobry wybór na lata.

Mercedes E 280 Sportline W124
Rocznik: 1993
Przebieg: 214000 km
Pojemność: 2799 cm³
Skrzynia: automatyczna
Paliwo: benzyna
Moc: 193 KM

Cena 33000 PLN

Wyposażenie zgodne z VIN (WDB1240281C014206):
– tapicerka skórzana (kolor czarny),
– sportowe fotele (wersja Sportline),
– automatyczna klimatyzacja (sprawna, ostatni serwis – czerwiec 2019),
– fotele przednie podgrzewane elektrycznie,
– elektrycznie sterowane lusterka,
– poduszka powietrzna kierowcy,
– poduszka powietrzna pasażera,
– elektrycznie sterowane szyby,
– schowek w tunelu,
– cyfrowy termometr wewnętrzny,
– filtr przeciwpyłkowy,
– szyberdach (sprawny),
– gałka skrzyni biegów Sportline,
– skórzana kierownica,
– automatycznie wysuwana antena radia,
– radio Becker GrandPrix 2000

Z dużym żalem sprzedaję Mercedesa E280 W124 Sportline w kolorze bornit, którego kupiłem z ogłoszenia Giełdy Klasyków w roku 2015 od pierwszego polskiego właściciela – wówczas z przebiegiem 187000 km.

Bezpośrednim powodem sprzedaży jest brak miejsca na trzymanie samochodu, który obecnie użytkuję jedynie okazjonalnie oraz plany zakupu innego auta, realizującego potrzeby rodzinne.

Samochód, który sprzedaję, może być użytkowany zarówno dla przyjemności, okazjonalnie, jak i bardziej na co dzień. Silnik 2,8 l o mocy 193 KM i momencie obrotowym 270 Nm zapewnia bardzo dobre przyspieszenie (9 s do 100 km/h) i elastyczność, świetnie się sprawdza na autostradzie, a jednocześnie spalanie w trasie przy dynamicznej jeździe oscylowało pomiędzy 9,5 a 11 l (ta ostatnia wartość przy jeździe autostradą z prędkością 140 km/h). Auto przy tym bardzo dobrze się prowadzi, odpala na dotyk. Klimatyzacja jest bardzo sprawna, radząc sobie nawet przy bardzo dużych upałach, jak w sierpniu roku 2015. Sam użytkowałem samochód w latach 2015-2017 jako auto do wyjazdów w dłuższe trasy (byłem nim m. in. w Niemczech i Szwajcarii, i wiele tras w Polsce – okazjonalnie w mieście). Później auto było użytkowane okazjonalnie z przyczyn rodzinnych (narodziny 2 dziecka i zakup auta z nadwoziem kombi). Auto było garażowane i nie używane w warunkach śnieżnych.

Mercedes był regularnie serwisowany przez ten okres (wymiany płynów, serwis klimatyzacji, wymiany materiałów ekploatacyjnych) oraz pielęgnowany (mycie, czyszczenie wnętrza, zabezpieczanie lakieru) najczęściej w Kuro Detailing w Krakowie. W międzyczasie zostały też dokonane naprawy zawieszenia, uszczelnienia silnika, wymieniono olej i naprawiono skrzynie biegów. W roku 2019 kupiłem nowy akumulator słoweńskiej firmy TAB – adekwatny do aut użytkowanych okazjonalnie. Posiadam faktury dokonanych napraw i serwisów do wglądu.

Mercedes jest ubezpieczony do kwietnia 2020, zaś przegląd techniczny ma ważny do lipca roku 2020.

Od strony lakierniczej auto nie jest idealne, niemniej nie ma żadnych śladów korozji. Zdjęcia są wykonane przeze mnie, gdyż zależało mi na zdjęciach najbardziej aktualnych. Na życzenie zainteresowanego potencjalnego klienta mogę przesłać dodatkowe zdjęcia elementów, które najbardziej interesują klienta.

Samochód jest na oponach letnich (Matador rok 2015) i na felgach aluminiowych, dodatkowo dorzucam opony zimowe Goodyer ULTRA GRIP 9 z roku 2015, na których przejechałem około 3000 km (praktycznie nigdy w warunkach śnieżnych, lecz podczas miesięcy zimowych), wraz z felgami stalowymi i kołpakami Mercedes Benz z epoki.

Zapraszam do obejrzenia auta w Krakowie po uprzednim telefonicznym umówieniu się (ok. 2 km od dworca Kraków Główny).
Auto może zostać sprawdzone w dowolnym ASO Mercedesa w Krakowie.
Zdecydowany nabywca może odjechać autem o własnych siłach.

Telefon +48 503 036 415
Miejscowość: Kraków