Mercedes S 500 4Matic W221 2007 – 115000 PLN – Katowice

Mercedes W221 to flagowa limuzyna marki czerpiąca wprost z Maybacha, która idealnie odzwierciedla wszystkie idee przyświecające od dekad S-klasie. Za jego poprzedników śmiało uznać można Pontona (W180 i W128), W111 i W112 czy W108, które w czasach swojej świetności, tak jak W221 w 2005 roku wyznaczał standardy segmentu F. W zestawieniu z poprzednikiem W221 zdecydowanie urósł, nawiązując do lubianej przez wielu generacji W140. Mercedes S 500 4Matic W221 z tego ogłoszenia to egzemplarz, który imponować może zarówno konfiguracją, jak i stanem zachowania. Jest to pedantycznie zadbany okaz z dłuższym rozstawem osi oraz napędem na cztery koła, pochodzący z polskiej sieci dealerskiej.

Mercedes S 500 4 Matic W221
Rocznik: 2007
Przebieg: 167389 km
Pojemność: 5461 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 388 KM

Cena: 115000 PLN

Sprzedam samochód Mercedes-Benz S 500 4Matic, wersja przedłużana, rocznik 2007, przebieg 167.599 km potwierdzony, gwarantowany, do weryfikacji w ASO.

Samochód pochodzi z polskiej sieci dealerskiej Mercedes-Benz, tam też został kupiony jako nowy.

Samochód jest całkowicie bezwypadkowy, posiada oryginalną, pierwszą powłokę lakierniczą na każdym z elementów nadwozia.

Lakier jest w doskonałej kondycji, podobnie podwozie – oczywiście o korozji nie ma mowy.

Mercedes został świetnie skonfigurowany tak co do wyposażenia, kolorystyki jak i doboru tapicerki.

Z tego co się orientuję W221 poza podgrzewaniem kierownicy, czujnikiem „martwego pola” oraz systemem ABC nie oferowało NIC WIĘCEJ aniżeli znajduję się w oferowanym przeze mnie egzemplarzu.

Z ciekawszego wyposażenia posiada:
– rewelacyjny system 4Matic,
– podgrzewane i klimatyzowane wszystkie fotele,
– przednie fotele wyposażone w 4 stopniowy masaż,
– fotele aktywne reagujące na zakrętach,
– NighVision,
– aktywny tempomat,
– ogrzewanie postojowe tzw. webasto programowane z ustawieniem godziny oraz sterowane z pilota,
– monitory w zagłówkach,
– system audio Harman Kardon z systemem dźwięku 3D,
– dach panoramiczny oraz szyberdach otwierany i uchylany,
– lodówkę z dwustopniową regulacją siły chłodzenia,
– bardzo atrakcyjną tapicerkę Designo (jakość wykonania, kolorystyka, wzór zdecydowanie odstaje od pozostałych tapicerek, w tym od skóry typu nappa),
– rolety elektryczne w tylnych szybach,
– roletę elektryczną tylnej szyby,
– dociąganie drzwi i bagażnika
i naprawdę wiele innych – nie sposób tego wymieniać w ogłoszeniu (podałem VIN i można wszystko rozkodować w ASO).

Śmiem twierdzić, że Mercedesa W 221 S 500 4Matic w takim stanie zachowania, przebiegiem oraz rzeczywistym stanie technicznym próżno szukać na polskich portalach ogłoszeniowych, a patrząc na sytuację w Niemczech czy Szwajcarii ceny takich egzemplarzy (rok produkcji, wyposażenie, przebieg etc.) nie schodzą poniżej 30 tys. EUR.

Stan samochodu w mojej ocenie jest lepszy aniżeli udało mi się to pokazać na zdjęciach; elementy wnętrza samochodu, w tym fotele nie noszą jakichkolwiek oznak zużycia (oczywiście fotel kierowcy z uwagi na przebieg ponad 160 tys. km nosi minimalne – adekwatne do przebiegu), wszystko funkcjonuje jak powinno, jest w 100% sprawne, nie brakuje nawet najmniejszych detali tak w zakresie wnętrza jak i elementów technicznych.

Mercedes nie wymaga poczynienia jakiejkolwiek inwestycji; dla purysty wskazuję, że przy większych prędkościach autostradowych i po mocnym rozgrzaniu tarcz można odczuć lekkie bicie przy hamowaniu. Tarcze były wymieniane jakieś 15 tys. km temu, natomiast wjechanie w kałużę spowodowało prawdopodobnie nieznaczne odkształcenie przednich tarcz. Przy zwykłej eksploatacji Mercedesa do ok. 160 km/h jest to nieodczuwalne.

W komplecie są opony zimowe oraz letnie, oba komplety w doskonałym stanie, z tego co pamiętam dwu lub trzyletnie, głęboki bieżnik, brak konieczności wymiany tak zimowych jak i letnich przez co najmniej 20 tys. km.

Samochód posiada oczywiście ważne ubezpieczenie i przegląd techniczny.

Mercedes jeździ doskonale, tak też się prezentuje. Średnie zużycie paliwa z ostatnich ponad 30 tys. km to 13,9 l/100km– z jednej strony zadaje kłam informacjom z forów internetowych co do paliwożerności tej wspaniałej jednostki, a z drugiej pokazuje sposób w jaki samochód był przeze mnie eksploatowany.

Zdjęcia zostały wykonane przeze mnie, bez jakiejkolwiek ingerencji photoshop’a czy innego programu do edycji zdjęć.

Oferowany przeze mnie samochód nie jest sprowadzony z zagranicy, nie jest w żaden sposób przygotowywany do sprzedaży (poza umyciem), jest regularnie serwisowany, garażowany a jedynym powodem sprzedaży jest zakup nowego modelu.

Oferta prywatna, zapraszam na jazdę próbną.

Oczywiście udostępniam samochód celem inspekcji w dowolnie wybranym serwisie, w tym również w sieci ASO Mercedes-Benz.

Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt.

Telefon: +48 601 061 252
Miejscowość: Katowice

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.