Mercedes SL 500 R129 1997 – 99000 PLN – Warszawa

SL generacji R129 to wciąż popularny model na rynku, lecz jeżeli chcielibyśmy znaleźć optymalny egzemplarz, droga wcale nie będzie łatwa. Pierwsza rzecz, to właściwy rocznik. Najlepsze połączenie pięciolitrowej jednostki V8 o oznaczeniu M119 z pięciobiegową, sterowaną elektronicznie automatyczną skrzynią biegów oferowane było wyłącznie w latach 1996-98. Pierwsze roczniki nie oferowały pełnej diagnostyki silnika i wyposażane były w leniwy, czterobiegowy automat hydrauliczny, a późniejsze w motor M113, który ze względu na ekologię został wykonany w technice trzech zaworów na cylinder i lekko osłabiony. Druga rzecz, to właściwy rynek pochodzenia. Tradycyjnie od lat najniżej cenione są specyfikacje amerykańskie, a najwyżej europejskie. Ważny jest oczywiście również nie za wysoki przebieg, pełna zgodność ze specyfikacją fabryczną, odpowiedni stan techniczny i wizualny. Ten Mercedes SL 500 R129 to doskonały wybór. Pochodzi z rynku szwajcarskiego, ma klasyczne zestawienie srebrnego lakieru i czarnej tapicerki, wzbogacone fabrycznie o felgi AMG oraz kierownicę ze wstawkami z drewna.

Mercedes SL 500 R129
Rocznik: 1997
Przebieg: 96500 km
Pojemność: 4973 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 320 KM

Cena: 99000 PLN

Najbardziej poszukiwana wersja MOPF1 (optymalny, niezawodny silnik V8 M119 z szybszą niż przedliftowa automatyczną skrzynią biegów oraz już z pełną diagnostyką komputerową układu sterowania dachem, ale jeszcze z najsolidniejszą, nieekologiczną tapicerką i klasycznymi tylnymi światłami), oryginalnie linia AMG. Samochód w stanie perfekcyjnym, zakupiony po ponad 2-letnich aktywnych poszukiwaniach (w trakcie których miałem okazję zobaczyć ze wszystkich stron w sumie kilkadziesiąt R129 w PL, D, CH) w autoryzowanym salonie Mercedesa w Szwajcarii (i jest to wersja szwajcarska), sprowadzony osobiście w 2014 r.

Posiadam wszystkie dokumenty zakupu, korespondencję z dealerem. Po sprowadzeniu do Polski doinwestowany, aby wyglądał jakby przed chwilą opuścił fabrykę (również dysponuję dokumentacją). 100% oryginał, autentyczny przebieg, wersja 4- osobowa, bez żadnych modyfikacji ani ulepszeń. W komplecie hardtop.

Mogę śmiało powiedzieć, że w Polsce nie ma takiego drugiego egzemplarza. Do obejrzenia w Warszawie.

Telefon: +48 787 748 726
Miejscowość: Warszawa