Mercedes SL 500 R129 1999 – 53325 PLN – Warszawa

Mercedes SL 500 R129 z 1999 roku to finalna odsłona kultowego roadstera z gwiazdą na atrapie chłodnicy. Wizualnie wyróżnia się błyszczącymi listwami bocznymi, aerodynamicznym kształtem lusterek oraz zmodyfikowanym wnętrzem z zupełnie nową kierownicą i wskaźnikami. Z nową jednostką V8 M113 uchodzi za typ najbardziej przyjazny w codziennej eksploatacji. Mimo rezygnacji z architektury DOHC i nieco niższej mocy maksymalnej, dzięki niższej masie i lepszemu przebiegowi krzywej mocy sprawia wrażenie wozu bardziej dynamicznego od poprzednika. W słoneczne dni z otwartym dachem zapewni mnóstwo przyjemności, a gdy przyjdą chłodniejsze dni, można go komfortowo używać korzystając z aluminiowego hardtopu.

Mercedes-Benz SL 500 R129
Rocznik: 1999
Przebieg: 187000 km
Pojemność: 5000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 306 KM

Cena: 53325 PLN

Wyposażenie:
SREBRNY BRYLANT (744)
WNĘTRZE SKÓRA – SZARA (154)
HARDTOP – SREBRNY BRYLANT (744)
SKŁADANY DACH, CZARNY
– ESP
– Klimatyzacja automatyczna
– Tempomat
– System audio BOSE ze zmieniarką CD
– 2 dachy, w tym hardtop
– Elektryczne fotele
– Podgrzewane fotele

Przepiękny Mercedes-Benz SL 500 po ostatnim lifcie czeka na właściciela.

Auto sprowadziłem z USA, z Florydy, w absolutnej całości, w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym (dysponuję odpowiednią dokumentacją fotograficzną i wideo). Bezwypadkowość samochodu jest potwierdzona w CARFAX, podobnie jak jego stosunkowo niski przebieg.

Samochód jest w świetnym stanie mechanicznym. Wszystko działa jak należy, w tym min. cały mechanizm elektrycznie składanego dachu, elektryka foteli i oczywiście silnik i układ jezdny.

Z zewnątrz auto prezentuje się świetnie. Auto jest w bardzo dobrym stanie lakierniczym. Aktualnie jest “obute” w kultowe, 18-calowe oryginalne felgi AMG Monoblock, które dokupiłem oddzielnie i które sprzedaję dodatkowo poniżej ceny zakupu, czyli za 3.500 PLN. W prezentowanej cenie sprzedaję auto na również 18-calowych felgach, na których SL dotarł do Polski (widoczne na jednym ze zdjęć).

Wnętrze auta prezentuje się bardzo estetycznie. Żeby to osiągnąć wymieniłem elementy nadwyrężone od słońca Florydy, w tym “słoneczniki” (koszt 1700 PLN) oraz konsolę lusterka wstecznego (koszt 1200 PLN). Słonieczniki mają oczywiście lusterka z działającym podświetleniem.

Ten SL jeździ niemal jak nowe auto. Posiada najlepszy silnik pięciolitrowy, czyli M113, który charakteryzuje się największą niezawodnością i najmniejszym zapotrzebowaniem na paliwo spośród pięciolitrowych jednostek dostępnych dla R129. Dla mnie wielką zaletą jest układ ESP, dzięki któremu SLem może jechać bezstresowo nawet ktoś nieobeznany z dużą mocą i tylnym napędem.

Auto jest zarejestrowane w Polsce z ważnym przeglądem technicznym do kwietnia 2020. Auto przeszło w tym roku przez gruntowny przegląd mechaniczny w serwisie specjalizującym się w klasycznych Mercedesach. Posiada wymienione wszystkie filtry i oleje. Nic tylko wsiadać i jechać…

Zapraszam do oględzin w Warszawie (Wawer).

Telefon: +48 600 143 500
Miejscowość: Warszawa