Mercedes SL 600 R129 1994 – 79000 PLN – Gdańsk

Mercedes SL 600 R129 daje przyjemność płynącą z otwartego nieba nad głową i prawdziwy dynamit pod prawą nogą, pozwalający na uzyskiwanie przyspieszeń, które daleko są od zdrowego rozsądku. To niewielki przecież samochód, który wyposażony w niemal 400-konny silnik zdaje się rozpędzać bez najmniejszego zawahania i wysiłku, przy perfekcyjnej kulturze pracy dwunastocylindrowego silnika. W latach 90-tych kosztował on mniej niż niemały dom, lecz dziś nawet najpiękniejszy egzemplarz można kupić o wiele, wiele taniej. Co do klasycznego charakteru tego roadstera nie można mieć wątpliwości, prognozy cenowe są korzystne i perfekcyjnie utrzymany egzemplarz powinien z kolejnymi latami zyskiwać na wartości.

Mercedes SL 600 R129
Rocznik: 1994
Przebieg: 81000 km
Pojemność: 6000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 394 KM

Cena: 79000 PLN

Wyposażenie:
– zawieszenie hydrauliczne ADS,
– tempomat,
– oba fotele z pamięciami,
– elektrycznie składane lusterka,
– elektryczne i fotochromatyczne lusterko wsteczne,
– zmieniarka CD Mercedes,
– nagłośnienie BOSE,
– deska i boczki obszyte skórą,
– tłumik końcowy AMG

Samochód został sprowadzony z Japonii w 2012 i od tego czasu praktycznie stał nieużywany.
W ostatnim czasie przeszedł szereg prac, takich jak: regeneracja zaworów zawieszenia ADS, regeneracja siłowników dachu + nowy olej, regeneracja wiązki silnika, regeneracja felg + polerowanie rantów oraz 4 nowe opony, 4 nowe tarcze i klocki hamulcowe oryginał, płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów, akumulator, końcówka drążka kierowniczego i inne.
Dach miękki w bardzo ładnym stanie, szybki nadal oryginalne, niestety już są do wymiany, na co opuszczę nowemu nabywcy, ponieważ firma która miała je wymienić nie dotrzymała terminu.
SL nie przechodził żadnych prac detailingowych, jest tylko umyty i nawoskowany.

Telefon: +48 502 904 319
Miejscowość: Gdańsk

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.