MG MGB Roadster 1977 – 39000 PLN – Obrowiec

Jest brytyjski, niewątpliwie rasowy i ma sportowy charakter. MG MGB to jeden z najpopularniejszych, klasycznych roadsterów. Produkowany od 1962 do 1980 powstał w ponad 500 tys. sztuk. Przepis na sukces? Niewielkie rozmiary, niska masa, żwawa jednostka napędowa i otwarty dach nad głową. Tu każdy poczuje, że żyje i niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Auto było bardzo popularne również na amerykańskim rynku, z którego pochodzi prezentowany egzemplarz. W połowie 1974 roku, aby spełnić wymagania przepisów uderzeniowych, chromowane zderzaki zastąpiono gumowymi, obejmującymi również część grilla. Nazywano je „Sabrinas”, na cześć brytyjskiej aktorki Sabriny, a precyzyjniej – jej biustu. Ciekawostką jest stosunkowo wysokie zawieszenie tych amerykańskich egzemplarzy z końca produkcji – to również wymogi przepisów, które określały minimalną wysokość umieszczenia reflektorów. Brytyjczycy, aby nie zmieniać stylistyki, postanowili po prostu podnieść zawieszenie o cal.

MG 1800 Roadster
Rocznik: 1977
Przebieg: 45000 mil
Pojemność: 1800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 90 KM

Cena: 39000 PLN

Sprzedam zdecydowanie nietuzinkowy samochód jakim jest MG 1800 Roadster z 1977 roku, silnik o mocy 90KM, skrzynia manualna z nadbiegiem, przebieg 45.000 km.

Pojazd został sprowadzony z Hiszpanii – jako jeden z kilkunastu egzemplarzy pochodzących z kolekcji pasjonata motoryzacji.
Samochód jest bezwypadkowy, lakier jest w bardzo dobrym stanie, dach nie przecieka, poszycie wygląda bardzo „zdrowo”, jest zabezpieczone.

Podwozie jest również w stanie bardzo dobrym, jeszcze w Hiszpanii zostało zabezpieczone antykorozyjnie.
Po jego sprowadzeniu zleciłem inspekcję pojazdu; wszelkie drobne usterki zostały zlikwidowane (dużych usterek nie było); aby móc zaoferować pojazd mający rzeczywiście cieszyć nabywcę został wymieniony układ zapłonowy, akumulator, została przeglądnięta instalacja elektryczna.

​Stan Roadstera można śmiało określić jako bardzo dobry – tak wizualnie jak i technicznie; brak jest konieczności wykonania jakichkolwiek czynności czy to naprawczych czy serwisowych, by cieszyć się jego użytkowaniem w najbliższym sezonie.

​Dodatkowym atutem jest to, że nie mamy tu do czynienia z niezwykle popularnymi kabrioletami, ale właśnie z czymś rzadko widywanym na słonecznych bulwarach
Roadster jeździ tak samo dobrze jak się prezentuje.

Przed przyjazdem należy potwierdzić aktualność oferty, oraz termin wizyty. Rezerwacja samochodu „na słowo” jest możliwa wyłącznie na czas podróży-dojazdu. Rezerwacja samochodu na dłuższy termin jest możliwa wyłącznie na podstawie zadatku o wartości 5% ceny samochodu. Nie dokonujemy rezerwacji na podstawie zaliczki.

Telefon: +48 509 087 557
Miejscowość: Obrowiec