Mini Cooper Mk VII 1997 – 39900 PLN – Jabłonna

Mini już od samego początku produkcji zapewniło sobie niekwestionowaną opinię ikony motoryzacji. To małe autko już od lat 60-tych pomagało Brytyjczykom w przeciskaniu się przez ciasne uliczki zatłoczonego Londynu. Jego urokliwy wygląd cieszył oko każdego kto na niego spojrzał. W prestiżowym międzynarodowym konkursie na „Samochód XX wieku” zajął 2. miejsce, ustępując jedynie Fordowi T. Na przestrzeni lat przechodził wiele ewolucji. Pierwotna wersja tego samochodu zyskała sobie miano kultowej. Dzięki temu jak wielkie stało się małe Mini, BMW zdecydowało się wskrzesić ideę tej pociesznej konstrukcji, prezentując nowego Mini Coopera.

Link: http://classicmotors.pl/mini-mkvii-1300-1997-2/

MINI MK VII 1300 1997

Cena: 39900 PLN

Oferowana przez Classic Motors wersja Mk VII jest ostatnią i najbardziej zaawansowaną technologicznie wersją klasycznego Mini. Zastosowano w niej silnik z podwójnym wtryskiem paliwa i zamontowaną z przodu chłodnicę. Autko wyposażone jest w 4-biegową manualną skrzynię biegów oraz silnikiem o pojemności 1275 cm3 i mocy 63 KM.

Mimo, iż samochód nie ma jeszcze skończonych 20 lat właściciel zdecydował się na daleko idącą renowację która trwała przez ostanie 3 lata. Objęła przede wszystkim prace blacharskie, nowy lakier i odświeżenie pozostałych elementów pojazdu. Karoseria jest pokryta ładnym, czerwonym lakierem. Samochód, co ucieszy entuzjastów letnich przejażdżek, jest wyposażony w tzw. Faltdach. Jakość przeprowadzonych prac na pojeździe możemy określić jako dobrą, a ostatnie poprawki w firmie Classic Parts umożliwią z pewnością długą i bezproblemową eksploatację samochodu.

Telefon: +48 516 612 395
Miejscowość: Jabłonna