Morris Marina DL500 1977 – Francja

Gdy Wielka Brytania wchodziła w lata 70. powoli zostawiała pamięć o ostatnim albumie Beatlesów za sobą i posuwała się naprzód w nową dekadę wypełnioną nowymi pomysłami i stylami. W świecie motoryzacji modele Morris Minor i Oxford przechodziły na emeryturę. Zostały zastąpione czymś nowym, czymś godnym współzawodnictwa na rodzinnym rynku samochodów osobowych: Morrisem Mariną. To proste i niedrogie auto sprzedawało się dobrze, a w dniu dzisiejszym nadal ma wielu wiernych fanów. W odróżnieniu od poprzednika zastosowano tu klasyczny układ napędowy, z silnikiem umieszczonym wzdłużnie i napędem na tylną oś. Egzemplarz na aukcji to dwuosobowa furgonetka.

Morris Marina DL500
Rok: 1977
Przebieg: 103 000 km
Pojemność: 1275 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
6-biegowa manualna skrzynia biegów

Aukcja dobiega końca w dniu 06-08-2017 na Catawiki.

Zobacz aukcję tego samochodu, zarejestruj się i licytuj.

Catawiki to najszybciej rozwijająca się internetowa platforma aukcyjna w Europie, która zarządza cotygodniowymi aukcjami w ponad 80 kategoriach. Na naszych aukcjach samochodów klasycznych znajdziesz klasyczne samochody, współczesne klasyczne samochody, akcesoria samochodowe z całego świata i wiele innych. Catawiki wyróżnia się zespołem ekspertów, którzy oceniają każdy przedmiot w celu ustalenia jego autentyczności i jakości, zanim jeszcze zostanie on wystawiony na aukcji.

Pojazd jest w idealnym stanie technicznym. W samochodzie były na bieżąco przeprowadzane prace konserwacyjne. Posiada odnowione sportowe sprzęgło: mechanizm, tarczę (wykonana na miarę), cylinder sprzęgła, pompę hamulcową i przewód. Układ wydechowy został przerobiony (kolektor, wąż i tłumik pochodzą z modelu Cooper 1300). Zarówno nadwozie, jak i podwozie są bardzo czyste i dobrze utrzymane. Pojazd jest w stanie ogólnym dobrym z częściowo odświeżoną karoserią. Odnowione skórzane wnętrze jest czyste i wyposażone w kierownicę Grant, 5-cyfrowy licznik Smith, odnowioną tapicerkę i odtwarzacz CD.

Ta oferta obejmuje również oryginalną instrukcję, oraz sporo części m.in.:
5 oryginalnych felg i 5 nisko montowanych felg, wszystkie drzwi (tylne, przednie), skrzynię biegów i duży zestaw części (przednie / tylne) amortyzatory, drążki skrętne, piasty, wał napędowy, przednie części osi, cylindry hamulcowe i oryginalną kierownicę.

Umów się na oglądanie tutaj.

Miejscowość: Ardèche, Francja

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.