Morris

Morris Marina DL500 1977 – Francja

Gdy Wielka Brytania wchodziła w lata 70. powoli zostawiała pamięć o ostatnim albumie Beatlesów za sobą i posuwała się naprzód w nową dekadę wypełnioną nowymi pomysłami i stylami. W świecie motoryzacji modele Morris Minor i Oxford przechodziły na emeryturę. Zostały zastąpione czymś nowym, czymś godnym współzawodnictwa na rodzinnym rynku samochodów osobowych: Morrisem Mariną. To proste i niedrogie auto sprzedawało się dobrze, a w dniu dzisiejszym nadal ma wielu wiernych fanów. W odróżnieniu od poprzednika zastosowano tu klasyczny układ napędowy, z silnikiem umieszczonym wzdłużnie i napędem na tylną oś. Egzemplarz na aukcji to dwuosobowa furgonetka.
Czytaj dalej

Morris Minor 1955 – 40000 PLN – Gdynia

Morris Minor był pierwszym, małym samochodem zaprojektowanym po wojnie przez Aleca Issigonisa, Greka pamiętanego głównie jako twórca Mini. Morris Minor to brytyjski odpowiednik naszej Syrenki – był tani, prosty i produkowano go nieco za długo – od 1948 aż do 1972 roku. Prezentowany egzemplarz pochodzi z drugiej serii produkcyjnej, posiada „eksportowy” silnik o pojemności 1,1 l i kierownicę po naszej, kontynentalnej stronie. Samochód jest po kompleksowej renowacji, podczas której właściciel nieco zaszalał stosują dwukolorowe malowanie i skórzaną tapicerkę.
Czytaj dalej

Morris Mini Cooper Mk1 1965 – SPRZEDANY

Fabryczna rajdówka w dokładnie takim malowaniu była wystarczającą bronią, by wygrać Rajd Monte Carlo… trzykrotnie, pokonując znacznie większe i mocniejsze Porsche, Lancie i Saaby. Morris Mini Cooper Mk1 to małe arcydzieło, doprawione przez Johna Coopera nie miało sobie równych pod względem prowadzenia i zwrotności. Z silnikami 997 lub 998 cm³ powstało ich 64000, choć tak pięknie odrestaurowane egzemplarze jak w ogłoszeniu to widok dziś nieczęsty. Zamontowane kubełki z pewnością pozwolą nim jeździć tak, jak zawsze powinien – z ogromną werwą i pazurem.
Czytaj dalej