Nissan 300ZX Z32 1990 – SPRZEDANY

Japońska motoryzacja przełomu lat 80-tych i 90-tych zdecydowanie może zauroczyć, zwłaszcza w sportowym wydaniu. Nissan 300ZX Z32 to druga generacja modelu, produkowana w latach 1989-1996. Z32 znacznie różnił się stylistycznie od poprzednika, otrzymał zdecydowanie szersze i bardziej opływowe, zaokrąglone nadwozie. Wyposażony był w silnik V6 o pojemności 3 litrów w układzie 24-zaworowym z 4 wałkami rozrządu, w wersji wolnossącej lub z podwójnym turbodoładowaniem. Nawet w skromniejszym wydaniu uzupełnionym o skrzynię automatyczną wigoru mu nie brakowało. Samochód występował w nadwoziu zamkniętym lub ze ściąganymi panelami dachu (targa), w wersji dwuosobowej lub 2+2. W tym możemy złapać więcej wiatru we włosy mogą dwie osoby. Egzemplarz pochodzi z USA, posiada wolnossącą jednostkę, jest zadbany i oryginalny, z pięknie zachowaną skórzaną tapicerką. Prezentuje się pięknie i będzie cieszyć nie tylko stanem, ale i przyjemnością z jazdy.

Nissan 300ZX Z32
Rocznik: 1990
Przebieg: 58000 mil
Pojemność: 2960 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 232 KM

Mam do zaoferowania Państwu wyjątkowy egzemplarz Nissana 300ZX. Dlaczego wyjątkowy? Ponieważ jest we wspaniałym stanie zachowania. Jest bezwypadkowy, ma oryginalny lakier (!) w bdb stanie na niemal wszystkich elementach nadwozia, bardzo niski przebieg 58.000 mil i żadnych tuningowych modyfikacji. Wnętrze również jest bardzo zadbane i co bardzo ważne – oryginalne. Tapicerka, dywany, plastiki i wykończenia, nawet skórzana kierownica są w bardzo dobrym stanie i fabryczne.

Niespotykana dla 300ZX jest także jego historia – poprzedni właściciel kupił go w 1993 roku i posiadał do 2019, czyli do momentu zakupu przeze mnie. Całe swoje życie Nissan spędził w ciepłym klimacie, co uchroniło go od jakiejkolwiek korozji (rzadkie w Z32) i był przez cały czas garażowany, co pozwoliło na utrzymanie lakieru, lamp, dachu Targa, skór i całego wnętrza w super kondycji. Pedanci znajdą drobne ślady użytkowania, ale podkreślam, są one drobne. Auto jest sportowe i ma 30 lat, a wygląda lepiej niż wiele 2-3 letnich współczesnych samochodów.

Po zakupie zainwestowałem kilkanaście tysięcy złotych w prace serwisowe w profesjonalnym warsztacie. O szczegółach chętnie porozmawiam podczas oględzin.