Nowex Cars

Sprowadzamy samochody z rynku japońskiego, uchodzącego za najlepsze źródło luksusowych samochodów używanych z lat 80-tych i 90-tych. Nasza oferta udowadnia, że można znaleźć i sprowadzić stamtąd doskonałe samochody w rozsądnej cenie, ze zdecydowanie niższymi przebiegami niż ich odpowiednicy eksploatowani w Europie. Oferujemy szeroki wybór samochodów przygotowanych do rejestracji, po opłatach celno-akcyzowych. Sprzedaż na podstawie faktury VAT 23%.

Mercedes S 320 W140 1997 – 41900 PLN – Wodzisław Śląski

Biały lakier i czarna skóra to jedno z najbardziej klasycznych połączeń w motoryzacji. Sprawdzić się może zarówno w przypadku samochodu sportowego, jak i luksusowej limuzyny. Mercedes S 320 W140 z pewnością nie pozostanie niezauważony na ulicy. Prezentowany egzemplarz to model poliftowy, import z Japonii, doposażony w oryginalne akcesoria w postaci owiewek szyb i szyberdachu. Przebieg 141 tys. km i wolna od korozji karoseria gwarantują, że służyć nowemu właścicielowi będzie mógł jeszcze przez długie lata.
Czytaj dalej

Mercedes 300D Turbo W124 1987 – 28900 PLN – Wodzisław Śląski

Zamawiający europejskie auta w Japonii w latach 80-tych bardzo często szli na całość. W końcu taki Mercedes z kierownicą umieszczoną po lewej stronie był wyznacznikiem statusu właściciela, więc głupio byłoby sobie odmówić istotnych opcji przy wyborze silnika czy wyposażenia dodatkowego. Mercedes 300D Turbo W124 był w 1987 najmocniejszą jednostką wysokoprężną w ofercie… ba, był wówczas w ogóle najmocniejszym Dieslem, jakiego mogliśmy znaleźć w samochodzie osobowym na świecie. Już to robiło wrażenie, tymczasem na liście wyposażenia odnajdziemy tu również automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację, tempomat, szyberdach, elektrycznie sterowane wszystkie szyby oraz wycieraczki reflektorów. Tak bogato, że w Europie takie egzemplarz jest wręcz nie do znalezienia… szczególnie, jeżeli oczekiwalibyśmy tak niskiego przebiegu.
Czytaj dalej

Mercedes CL 55 AMG C215 2000 – 54900 PLN – Wodzisław Śląski

Mercedes CL 55 AMG C215 to wzór eleganckiego i sportowego zarazem coupe. Zbudowany na skróconej płycie podłogowej S klasy, posiada wszystkie możliwe w owym czasie luksusy. To coś wyjątkowego, prawdziwy arystokrata oznaczony dodatkowo literami AMG, przeznaczonymi dla najbardziej wyjątkowych Mercedesów. Choć oznaczenie na klapie zapowiada jeszcze większe emocje – CL 65 – i tu na brak mocy nie powinien nikt narzekać. To wybór dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają przyjemność kierowcy i pasażera, bez oglądania się na resztę świata. Ten sprowadzony z Japonii egzemplarz ma jedynie 77 tysięcy kilometrów przebiegu. W białym kolorze zestawionym klasycznie z czarną tapicerką prezentuje się oszałamiająco.
Czytaj dalej

Mercedes 500 SL R129 1992 – 64900 PLN – Wodzisław Śląski

W swojej pierwszej odsłonie z dwukolorowym malowaniem (listwy w jaśniejszym odcieniu) i żółtymi kierunkowskazami miał w sobie zdecydowanie najwięcej klasycznego uroku. Mercedes 500 SL R129 to dziś jeden z najpopularniejszych roadsterów z lat 90-tych. Powszechnie lubiany i ceniony jest za świetną jednostkę V8 pod maską, niezwykle udane proporcje, wysoką trwałość mechaniczną. Jazda bez dachu gwarantuje tu doznania najwyższej klasy. Taki samochód zachowany w swoim oryginalnym stanie, skonfigurowany z materiałową tapicerką i widniejącym na liczniku przebiegiem zaledwie 53875 kilometrów to niezwykle rzadki widok.
Czytaj dalej

Mercedes CL 500 C215 2003 – 44900 PLN – Wodzisław Śląski

Klasa S od początku była wyznacznikiem najwyższej klasy. Model CL to wersja coupe tej limuzyny, od początku uwielbiana przez wszystkich, którzy pragną jeździć w pełnym luksusie, ale bez dodatkowej pary drzwi. Mercedes CL 500 C215 czaruje na każdym kroku – piękne i eleganckie linie, luksusowe wyposażenie, solidna jednostka napędowa, która moc czerpie z pojemności, nie turbosprężarek. Oto przedstawiciel drugiej generacji modelu, zawierający wszystkie najważniejsze nowinki technologiczne z tego okresu, m.in. zawieszenie ABC (Active Body Control – hydrauliczne z kontrolą wychylenia podczas przyspieszeń, hamowania, skrętu), wentylowane fotele, nawigacja z kolorowym wyświetlaczem.
Czytaj dalej

Mercedes E 320 W124 1994 – 29900 PLN – Wodzisław Śląski

Mercedes E 320 W124 w kolorze Onyxgrau wygląda dostojnie i elegancko. To trwały i doskonale zaprojektowany samochód, w którym każdy kierowca poczuje się doskonale. Cieszyć w tej ofercie może również nowoczesna i mocna jednostka sześciocylindrowa pod maską, automatyczna skrzynia biegów, bogate wyposażenie i przebieg – 145 tys. km to dla tej konstrukcji ledwie rozgrzewka, a długie lata szczęśliwej eksploatacji z pewnością ma jeszcze przed sobą.
Czytaj dalej

Mercedes 600 SEL W140 1992 – 39900 PLN – Wodzisław Śląski

Mercedes 600 SEL W140 to szczytowe osiągnięcie niemieckiej techniki. Największy, najbardziej luksusowy, wykonany z najlepszych materiałów. Żaden wcześniejszy nie zapewniał komfortu i osiągów na tak wysokim poziomie, żaden późniejszy nie sprawia w bliskim kontakcie tak dobrego wrażenia. Tu wszystkie elementy są perfekcyjnie dobrane, a czego nie dotkniemy wydaje się być najwyższej jakości. Ten skonfigurowany został w klasycznym i zawsze eleganckim odcieniu ciemnej szarości z czarną skórzaną tapicerką. Wyróżnia go niewielki przebieg, co jest typową cechą dla samochodów używanych weekendowo w Japonii.
Czytaj dalej

Mercedes 300 SE W140 1991 – 34900 PLN – Wodzisław Śląski

Mercedes 300 SE W140 to prawdziwa limuzyna z dobrych czasów, kiedy samochody projektowane były przez inżynierów, nie księgowych. Opracowanie generacji W140 kosztowało 10 lat pracy i miliard dolarów, a efekt przebił propozycje konkurencji. Choć 300 SE to model dla S-klasy podstawowy, w żadnym elemencie nie odnajdziemy tu oszczędności ani braków w wyposażeniu. We wnętrzu jak w salonie, miło i przytulnie, szczególnie gdy mamy na wyposażeniu gruby welur. Mimo upływu ćwierćwiecza od produkcji wrażenia z jazdy są niebywałe, a prezencja wyjątkowa, zwłaszcza w tak pięknym egzemplarzu, w jednym z najbardziej szlachetnych odcieni z palety Mercedesa, Dunkelblau.
Czytaj dalej

Chevrolet Corvette C4 1990 – SPRZEDANY

Ma piękną sportową sylwetkę, tylny napęd i doskonale brzmiącą jednostkę V8 pod maską. Tak jak przełom lat 80-tych i 90-tych nie należał do najciekawszych w amerykańskiej motoryzacji, tak Chevrolet Corvette C4 zachował wszystkie najlepsze cechy samochodów ery „muscle cars”, ukryte pod nieco bardziej współczesnymi kształtami, okraszone ciekawymi stylistycznymi smaczkami, jak chowane reflektory, felgi o ciekawym kształcie czy wreszcie klimatyczny, cyfrowy wyświetlacz prędkości. Ten sprowadzony z Japonii egzemplarz zachował świetną prezencję nadwozia i wnętrza, co zawdzięcza m.in. niewielkiemu przebiegowi, który wynosi tu zaledwie 42 tys. mil.
Czytaj dalej

Mercedes S 320 W140 1994 – 48900 PLN – Wodzisław Śląski

Swoją masywną bryłą wzbudza szacunek, w końcu S-klasa to nie przelewki, a generacja W140 była większa niż jakakolwiek wcześniej. Mercedes S 320 W140 wzbogacony o felgi Lorinsera dla przechodniów jest jak magnes, a na autostradzie każdy odruchowo ustępuje mu miejsca. To wóz, który działa na emocje i nie sposób pozostać wobec niego obojętnym. W latach 90-tych był prawdziwym królem, a na poważanie może liczyć do dziś. Prezentowany egzemplarz to wersja z sześciocylindrowym silnikiem 3,2 l. Idealny wybór dla tych, którzy gładką pracę silnika cenią najwyżej, a na drogach i tak się nie spieszą. Z przebiegiem zaledwie 42 tys. km i doskonale zachowanym skórzanym wnętrzem, wrażenie robi fenomenalne.
Czytaj dalej