Opel Corsa A 1991 – 10800 PLN – Koszalin

Opel Corsa A to mały miejski samochód, który debiutował w 1982 roku. Budowany był w Saragossie, dzięki czemu otworzył się dla Niemców ogromny rynek hiszpański, gdzie nasycenie małymi samochodami dochodziło aż do 43%. Ponieważ debiutował w nowym dla firmy segmencie, musiał być możliwie dopracowany. Szacuje się, że zanim wprowadzono go do produkcji, prototypy pokonały dystans ok. 2,5 mln kilometrów. Przednionapędowy hatchback (a także sedan) okazał się być ogromnym sukcesem, w sumie zbudowano 3,1 mln sztuk. Model przeszedł dwa stylistyczne liftingi w 1987 i 1990 roku. Ten prezentowany pochodzi już z finalnej serii, z silnikiem 1,2 l po raz pierwszy wyposażonym we wtrysk i katalizator. Egzemplarz bezwypadkowy, bez korozji, bez przeróbek, z przebiegiem zaledwie 32 tysiące kilometrów. To wciąż praktyczny i ekonomiczny samochód, który z powodzeniem sprawdzi się w mieście.

Opel Corsa A
Rocznik: 1991
Przebieg: 32000 km
Pojemność: 1196 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 50 KM

Cena: 10800 PLN

Sprzedam Opla Corsa, rok produkcji 1991. Samochód przez 27 lat pokonał zaledwie 32 tysiące kilometrów. Na silniku widać jeszcze oryginalny wosk. Mimo długiego postoju miał regularnie wymieniany olej wraz z filtrami, ważne badanie techniczne, które przechodzi bez najmniejszych problemów. Kupiony od starszej osoby, która była pierwszym właścicielem. Opel pierwotnie wyjechał z salonu Opel Dowbusz Koszalin.

Samochód w stanie kolekcjonerskim, nie posiada grama rdzy, wnętrze jak nowe, brak przetarć na fotelach, kierownicy itd. Z mankamentów jedynie delikatne obtarcie z prawej strony na tylnym zderzaku. Corsa posiada rzadko spotykaną tapicerkę i jest wyposażona w szyberdach, co też nie było częste w tych modelach.

Zapraszam na oględziny i jazdę próbną.

Telefon: +48 730 905 802
Miejscowość: Koszalin