Opel

Opel Corsa B 1996 – 12900 PLN – Tarnowskie Góry

Nawet zupełnie zwykłe samochody mogą wzbudzić emocje, gdy zobaczymy je w idealnym stanie. Przykładowo taki Opel Corsa B. Na ulicach spotkać możemy je wciąż niemal na każdym kroku, w ogłoszeniach przewijają się ich setki, a o różnych stadiach postępującej w nich korozji można by napisać książkę. Jeżeli wybierzemy nawet najładniejszy, normalnie eksploatowany egzemplarz, doprowadzenie go do perfekcji zazwyczaj przekroczy jego wartość. Ale można próbować. Choćby dla takiego widoku, jak w tym ogłoszeniu. Widząc taki egzemplarz z pewnością można mieć satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. A kupując? Cóż, jeżeli chcemy uniknąć złośliwych docinek, w rodzinie lepiej nie przyznawać się ile kosztowało takie auto. Z drugiej strony po tak szeroko zakrojonych pracach Corsa jeździć będzie niemal „za frytki” i w dłuższej perspektywie może okazać się zdecydowanie tańsza w eksploatacji od nowszego odpowiednika, wyposażonego w bardziej wysilony silnik, filtr DPF i szereg innych gadżetów, które z wiekiem będą robić psoty.
Czytaj dalej

Opel Vectra A 1994 – REZERWACJA

Opel Vectra A produkowany był w latach 1988 – 1995. To popularne auto, które wciąż można spotkać na ulicach, choć zdecydowanie nie w takim stanie i wersji. To wersja CDX wyposażona m.in w klimatyzację, elektryczne szyby, szklany szyberdach i alufelgi. Przez 22 lata przejechała jedynie 91 tys. km, a nadwozie posiada w całości oryginalną powłokę lakierniczą i nie ma korozji. W tym modelu to rzadkość, a oferta z pewnością powinna być ciepło przywitana przez wszystkich, którzy do tego modelu mają sentyment.
Czytaj dalej

Opel Omega A 1993 – 14500 PLN – Olsztyn

Jest duży, komfortowy i dobrze wykonany. Opel Omega A urzeka zarówno kształtami nadwozia będącymi esencją lat 80-tych, jak i obszernym wnętrzem wykończonym fantastycznym welurem. Owszem, na drogach ich dziś o wiele mniej niż niegdyś równie popularnych Mercedesów. To prawda, jest to skutek większej podatności Opli na korozję, lecz jakie ma to znaczenie, jeżeli uda nam się odnaleźć fantastycznie zachowany egzemplarz? Ten skonfigurowany jest w bogatej wersji CD Diamond i posiada przebieg zaledwie 61000 km. Jeżeli będziemy potrafili dalej zadbać o takie cudo, z pewnością nie przerdzewieje przy pierwszej okazji i podaruje nam wiele radości za cenę kilkukrotnie niższą, niż musielibyśmy wyłożyć za auto z gwiazdą na masce.
Czytaj dalej

Opel Kadett D 1983 – 6500 PLN – Krynica-Zdrój

Opel Kadett D stylistycznie wpasował się w modę na ostre kanty lat 70-tych, stylistycznie dopasowując się do modeli Senator i Monza. Pod karoserią skrywał rewolucję – przedni napęd, nowe silniki oraz wytrzymałe rozwiązania mechaniczne, które sprawdzały się i były chwalone nawet kilkanaście lat później, w następcy o opływowych kształtach – Kadecie E oraz w jego koreańskim klonie – Daewoo Nexii. Jedyną wadą kanciatego Kadett’a była atakująca po kilku latach korozja, która zdziesiątkowała wyprodukowaną w ciągu zaledwie 5 lat 2-milionową populację modelu. Ten z ogłoszenia szczęśliwie wygląda na wolnego od tej przypadłości.
Czytaj dalej

Opel Kadett E 1991 – 5700 PLN – Leszno

Łezka się w oku kręci, gdy spotykamy tak zadbaną „łezkę”. Ten Opel Kadett E pod maską skrywa silnik, który najczęściej predysponował go do powolnej śmierci. W końcu popularne wozy z silnikami Diesla zazwyczaj służyły tanio, wiernie, aż do czasu kompletnego wyeksploatowania. Ten jednak miał więcej szczęścia. Sprowadzony od pierwszego właściciela, z niewielkim przebiegiem, wciąż prezentuje się atrakcyjnie i z pewnością może jeszcze długo posłużyć. Rok 1991 to ostatni rok produkcji tego modelu. Za rogiem czekała już Astra, choć ta świetnie dopracowana konstrukcja przeżywała jeszcze reinkarnację w postaci Daewoo (Cielo/Racer/Nexia) i była produkowana na licencji aż do 2006 roku.
Czytaj dalej

Opel Kadett D 1984 – 12500 PLN – Gdynia

Opel Kadett D stylistycznie wpasował się w modę na ostre kanty lat 70-tych, stylistycznie dopasowując się do modeli Senator i Monza. Pod karoserią skrywał rewolucję – przedni napęd, nowe silniki oraz wytrzymałe rozwiązania mechaniczne, które sprawdzały się i były chwalone nawet kilkanaście lat później, w następcy o opływowych kształtach – Kadecie E oraz w jego koreańskim klonie – Daewoo Nexii. Jedyną wadą kanciatego Kadett’a była atakująca po kilku latach korozja, która zdziesiątkowała wyprodukowaną w ciągu zaledwie 5 lat 2-milionową populację modelu. Ten z ogłoszenia jako jeden z nielicznych przetrwał w niewiarygodnym stanie.
Czytaj dalej

Opel Rekord E 1985 – 6000 PLN – Warszawa

Opel Rekord E otrzymał klasyczny napęd, eleganckie linie nadwozia i niezwykle komfortowe wnętrze. Produkowany od 1977 do 1986 roku, przejął dużą część mechaniki poprzednika. Choć wyprodukowano ich ponad milion, dziś to samochód praktycznie niespotykany. Do tego stanu rzeczy przyczynia się nienajlepsza blacha, z jakiej wykonywano te samochody. Efekt taki, że większość oferowanych egzemplarzy wymaga prac blacharskich, również ten w ogłoszeniu. Pod maską ma świetny silnik 2.3 TD, wprowadzony wraz z liftingiem w wersji E2 w 1982 roku.
Czytaj dalej

Opel Omega MV6 1998 – SPRZEDANY

Wersja, wyposażenie, stan zachowania i minimalny przebieg tego samochodu na miłośnikach marki mogą zrobić kolosalne wrażenie. Ten Opel Omega MV6 należy do bardzo rzadkich przypadków, gdy po zakupie wersji z absolutnego szczytu cennika właściciel nie decyduje się jej mocno używać. Dzięki temu podziwiać dziś możemy w niemal salonowym stanie samochód, który zamykał pewną erę w historii marki. Wcześniej był Rekord, lecz później dużych, tylnonapędowych sedanów Opel już nie produkował…
Czytaj dalej

Opel Calibra 1995 – 6800 PLN – Józefów

Niegdyś głęboko zmodyfikowany Opel Calibra był symbolem złego smaku i obciachu… czas jednak płynie szybko, i o tych skojarzeniach można powoli zapomnieć. Dziś sylwetkę Calibry odkryć można na nowo, szczególnie gdy jest zachowana w oryginalnej formie. Jest oszczędna w formie i niezwykle opływowa. Współczynnik oporu aerodynamicznego Cx=0,26 to do dziś wynik niezwykle trudny do osiągnięcia i rzadko spotykany. Samochód wciąż wygląda świeżo, a dodatkowo dysponuje niezłym bagażnikiem, może swobodnie pomieścić cztery osoby, a nieskomplikowana mechanika dzięki pokrewieństwu z popularną Vectrą jest bezproblemowa w eksploatacji. Całkiem nieźle, jak na sportowy wóz sprzed 20 lat.
Czytaj dalej

Opel Kadett B 1968 – 21000 PLN – Pszczyna

Opel Kadett B był jednym z najpopularniejszych modeli w historii marki. Powstało ich ok. 2,7 mln, zestawiając z największym konkurentem, Garbusem, był to wóz nowoczesny. W Oplu robiło wrażenie obszerne wnętrze, w pełni zsynchronizowana skrzynia biegów i hamulce tarczowe na przedniej osi. Jego jednostka OHV była wówczas wzorem nowoczesności i trwałości. Patrząc na sylwetkę auta wręcz trudno uwierzyć, że to samo serce pracowało w modelach Kadett i Corsa aż do 1993 roku. Co do zabytkowego charakteru nie można mieć jednak dziś wątpliwości. Dla szukających stylistyki lat 60-tych to świetny wybór, który nawet dziś służyć może bezproblemowo, szczególnie gdy wybierzemy tak pięknie utrzymany egzemplarz, jak w ogłoszeniu.
Czytaj dalej