Pod Gondolą

Zajmujemy się odnową pojazdów zabytkowych. Istnieje możliwość wybrania samochodu z kolekcji, sprowadzenia na życzenie oraz zrobienia zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Ponadto, wynajem samochodów zabytkowych, przejażdżki po naszej uzdrowiskowej miejscowości, obsługa wesel pojazdami zabytkowymi, restauracje i parkingi strzeżone. Świeradów Zdrój zaprasza.

Mercedes 220 SEb Coupe W111 1964 – 81000 PLN – Świeradów Zdrój

Mercedes 220 SEb Coupe W111 jest wyrazem elegancji, luksusu i najlepszego smaku. Wyważony stylistycznie i zarazem dostojny, zachwyca swoimi kształtami, w tym pięknie ukształtowaną linią dachu i kształtem tylnej szyby. Sześciocylindrowy silnik zapewnia mu piękny, gładki bieg i komfortową jazdę. Ten ponadczasowy klasyk przez szereg lat utrzymywał stały wzrost wartości, a dynamika jego ceny w najbliższym czasie może wzrosnąć. W ciągu ostatnich 5 lat cennik Oldtimer Markt odnotował 29% wzrost wartości modelu, lecz dla późniejszych i bardziej luksusowych braci w tej samej karoserii, 280 SE 3.5 oraz 300 SE W112, są to już wzrosty o 110% oraz o 44% (w ciągu pięciu lat). Tu możemy zdążyć przed dużą podwyżką. Ładnie zachowany egzemplarz 220 SE Coupe w oryginalnym stanie może być dobrą lokatą kapitału i to zarówno w sytuacji, kiedy zdecydujemy się zachować jego stan, jak i w przypadku, gdy poddamy go pełnej renowacji (konkursowy stan 1. niemiecki katalog Oldtimer Markt Preise wycenia aktualnie na 58000 euro).
Czytaj dalej

Jaguar XJ-SC V12 1988 – 70000 PLN – Świeradów Zdrój

Jaguar XJ-SC to pierwsza fabryczna, otwarta wersja następcy legendarnego E-Type. Z silnikiem V12 debiutował w 1985 roku (z silnikiem R6 w 1983 r.), zgodnie z ówczesnymi trendami i chęcia zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa nie był pełnym kabrioletem, lecz otrzymał nadwozie typu targa. Jego rozkładany dach jest trzyczęściowy, a pasażerów w razie dachowania chroni pałąk bezpieczeństwa. Przedstawiony „kocur” to królewska, najwyższa wersja z dwunastocylindrową jednostką napędową. To jeden z jedynie 3864 wyprodukowanych egzemplarzy. Sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych, zachowany jest w pięknym, oryginalnym stanie, z niskim przebiegiem.
Czytaj dalej

Mercedes 280 SE W108 1971 – 81700 PLN – Świeradów Zdrój

Mercedes 280 SE W108 to piękny i dostojny protoplasta klasy „S”. Choć Paul Bracq jego sylwetkę kształtował ponad pół wieku temu, do dziś może uchodzi za wzór stylu i elegancji. W swojej epoce wyznaczał standardy komfortu i przestrzeni we wnętrzu. Wersja 280 SE dołączyła do oferty w 1967 roku, otrzymując nową jednostkę napędową o oznaczeniu M130 z modelu W114. Sześć cylindrów w rzędzie tradycyjnie już zachwycało spokojną pracą, z zasilanie nowoczesnym układem wtryskowym pozwoliło uzyskać moc maksymalną 160 KM i w efekcie przyspieszenie do pierwszej setki na poziomie 10,5 s. W owych czasach osiągi imponujące, dziś – absolutnie przewyższające oczekiwania każdego kierowcy.
Czytaj dalej

Mercedes 220 SEb Coupe W111 1968 – 71000 PLN – Świaradów Zdrój

Dokończenie renowacji klasyka to trochę jak dokończenie układania puzzli po kimś innym… z jednej strony fajnie, że wiele trudnych i czasochłonnych etapów mamy już za sobą, z drugiej jednak z pewnością czekają nas niespodzianki i problemy. Raz, że niejednokrotnie ktoś mógł wykonać ruch w złą stronę, dwa, że z pewnością będzie nam brakować elementów. Jeżeli nie mamy doświadczenia z danym modelem, dodatkowo będziemy potrzebować źródło wiedzy (drugi samochód bądź dokumentację), by poskładać samochód jak należy. Mercedes 220 SEb Coupe W111 z ogłoszenia jest po pracach blacharskich i lakierowaniu, ma częściowo poskładane wnętrze i zamontowany silnik, lecz wymaga jeszcze sporej ilości pracy, a także wykonania paru kroków wstecz i skompletowania detali. Kto nie boi się wyzwania, może stworzyć cacko warte dwu-, trzykrotnie więcej, niż przerwany projekt.
Czytaj dalej