Porsche 911 2.0 SWB 1965 – Hiszpania

Porsche 911 to prawdziwa legenda, a wśród najbardziej poszukiwanych egzemplarzy z pewnością są te z samego początku produkcji, wyróżniające się krótszym rozstawem osi i jednostką o pojemności 2 litrów. Dokładnie takie Porsche 911 2.0 SWB, wyprodukowane w 1965 roku, znalazło się na aukcji Catawiki. Wyposażone jest w oryginalne felgi Fuchs i ma zgodne numery silnika z numerami nadwozia (matching numbers). Pojazd został zakupiony w Paryżu (Francja), gruntownie odrestaurowany w Hiszpanii przez warsztat „Baltasar & Hijos” w 2012 roku i zarejestrowany jako pojazd zabytkowy w tym samym roku. Posiada pełne wyposażenie pozwalające na podjęcie rywalizacji na trasach rajdowych, a deklarowana moc 185 KM oznacza, że jest to jeden z najszybszych samochodów epoki lat 60-tych.

Porsche 911 2.0 SWB
Rok: 1965
Pojemność: 1991 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Manualna skrzynia biegów
Silnik: 6-cylindrowy typu boxer
Moc: 185 KM

Aukcja kończy się 11-2-2018 na Catawiki.
Zobacz aukcję tego samochodu, zarejestruj się i licytuj.

Catawiki to najszybciej rozwijająca się internetowa platforma aukcyjna w Europie, która zarządza cotygodniowymi aukcjami w ponad 80 kategoriach. Na naszych aukcjach samochodów klasycznych znajdziesz klasyczne samochody, współczesne klasyczne samochody, akcesoria samochodowe z całego świata i wiele innych. Catawiki wyróżnia się zespołem ekspertów, którzy oceniają każdy przedmiot w celu ustalenia jego autentyczności i jakości, zanim jeszcze zostanie on wystawiony na aukcji.

Nadwozie zostało odbudowane od podstaw, zabezpieczone pastą aluminiową i podkładem w kolorze kości słoniowej (kod 17657, Porsche 1967). Podwozie przeszło przegląd, zostało wzmocnione zarówno z przodu, jak i z tyłu. W samochodzie zostało zamontowane nowe okablowanie, stabilizatory poprzeczne odpowiadające wymaganiom normy FIA, nowe przednie i tylne amortyzatory BILSTEIN oraz nowe koło zamachowe i sprzęgło kompletne SACHS.

Pojazd jest wyposażony we wszystkie elementy bezpieczeństwa potrzebne do wystartowania w rajdach: kierownicę, dwa 6-punktowe pasy bezpieczeństwa, gaśnicę, przerywacz zapłonu, stabilizator poprzeczny itp. Wszystko jest zgodnie z oficjalnymi przepisami FIA.

Oferta obejmuje oryginalny certyfikat Porsche. Samochód był przechowywany w doskonałych warunkach, wszystkie prace renowacyjne były przeprowadzane w specjalistycznym serwisie Porsche. Zarejestrowany jako pojazd zabytkowy w 2012 roku. Przegląd pojazdu ważny aż do 2021 roku.

Umów się na oglądanie samochodu tutaj.
Miejscowość: Burgos, Hiszpania

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.