Porsche 911 Carrera 4 996 2000 – 88000 PLN – Ostrołęka

Porsche 911 Carrera 4 996 ma nie tylko niepowtarzalną sylwetkę, ale i świetne maniery drogowe. Jest cywilizowane i wyśmienicie się prowadzi, a doceni ją każdy, kto lubi czuć się pewnie za kółkiem. Mimo upływu czasu to w dalszym ciągu świetny samochód zarówno na autostrady, jak i bardziej kręte odcinki dróg. Ze skrzynią manualną pozwoli wyciągnąć ekscytację wraz z obrotami aż pod czerwone pole, a gdy zajdzie taka potrzeba, może uratować w trudnej sytuacji dodatkowym napędem przedniej osi. Ten egzemplarz ma nie tylko ciekawe i bogate wyposażenie, ale również szwajcarskie pochodzenie, niski przebieg i piękny stan. Idealnie, by dołączyć do kolekcji, cieszyć z jazdy i powoli nabierać na wartości. Wszak to jedyna generacja 911, którą jesteśmy obecnie w stanie kupić w tak zachęcającym stanie w cenie poniżej 100 tysięcy złotych.

Porsche 911 Carrera 4 996
Rocznik: 2000
Przebieg: 131000 km
Pojemność: 3400 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 300 KM

Cena: 88000 PLN

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka w całym wnętrzu (konsola, boczki, słupki), na fotelach skóra marszczona (opcja),
– zmieniarka CD w bagażniku,
– telefon,
– nawigacja,
– podgrzewane, sterowane w pełni elektrycznie fotele z pamięcią ustawień

Przedmiotem aukcji jest wyjątkowy egzemplarz Porsche 911 Carrera 4. To auto zanim trafiło w moje ręce, całe swoje życie było w posiadaniu pana Jean Pierre’a – Szwajcara urodzonego w 1937 roku. W stosie dokumentów od auta mam wizytówkę tego Pana – tak, w przypadku tego Porsche jest niebywała okazja porozmawiać z człowiekiem który kupił je w salonie i używał przez blisko 20 lat.

Owe 911 zostało wyprodukowane w 2000 roku. Dzisiaj ma 130.000 km przebiegu i jeździ dalej jak nowe. Wszystkie mechanizmy, układy działają wzorowo. Naturalnie w aucie nie ma żadnych, najmniejszych niesprawności. Całość jest czysta, układ napędowy suchy, bez wycieków, a nawet zapoceń. Silnik pracuje równo, spokojnie, spaliny wręcz „pachną”, wydechy czyściutkie, bez sadzy.

Porsche jest bardzo bogato wyposażone. Wnętrze w całości jest wykończone naturalną skórą (doskonale utrzymaną zresztą). Skóra jest nie tylko na fotelach, jest też na konsoli, na boczkach (w całości), na tunelu środkowym, nawet słupki są w skórze. Była to najdroższa opcja wykończenia. Fotele wykończone marszczoną skórą – to też opcja dodatkowa. Wnętrze wciąż pachnie jak powinno pachnieć wnętrze prawdziwego Porsche.

Mam do tego auta całą dokumentację w fabrycznym etui, instrukcje, książkę serwisową, jakieś faktury, ulotki, kartoniki z kodami do PCM oraz nawigacji. Są trzy kluczyki – dwa standardowe z pilotem oraz jeden mały – zapasowy.

Z uwagi na stan oraz niesamowitą historię ta 911 jest doskonałą opcją spełnienia młodzieńczych marzeń, a za razem jedną z lepiej rokujących lokat kapitału, bowiem 911 996 to obecnie najtańsza dostępna generacja „dziewięćset jedenastki”.

Auto jest zarejestrowane w Polsce. Używam go weekendowo.

Telefon: +48 696 903 123
Miejscowość: Ostrołęka