Porsche 911 Turbo 996 2001 – 192000 PLN – Żory

Porsche 911 Turbo 996 jest uznawane przez wielu znawców marki za jeden z najlepszych obecnie zakupów, dlaczego? Z jednej strony kosztuje mniej niż połowę ceny poprzedników w wersjach Turbo. Z drugiej strony jest to pierwszy model 911 Turbo, który jest na tyle przewidywalny i komfortowy, że może zostać przyjacielem również na jesienne i zimowe wieczory – nie tylko w garażu, ale i na drodze. Mimo, że jego produkcja zakończyła się w roku 2005, nadal jest fenomenalnie szybki, daje ogromną radość z jazdy i spokojnie może konkurować z najnowszymi super samochodami ze stajni w Zufenhaussen. Mówi się też o tym, że jest to świetna inwestycja, te samochody były już parę procent tańsze, a teraz ich wartość zaczyna wzrastać. Szczególnie poszukiwane są europejskie wersje, a na zachodnim rynku wtórnym samochodów przede wszystkim ceni się udokumentowany, niski przebieg i oryginalność oraz kompletność samochodu. Prezentowany egzemplarz ma wszytko, co trzeba, by być zarówno świetną inwestycją, jak i doskonałym towarzyszem na drodze.

Porsche 911 Turbo (996)
Rocznik: 2001
Przebieg: 71000 km
Pojemność: 3600 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 420 KM

Cena: 192000 PLN

Dzisiaj mamy do zaoferowania nietuzinkowy pojazd, który z pełną radością chcemy przekazać w ręce nowego właściciela, a mianowicie Porsche 911 Turbo (model 996). Samochód został sprowadzony z Japonii, poddany pełnemu serwisowi mechanicznemu oraz kosmetyce samochodowej, tak aby mógł cieszyć nowego właściciela jeszcze długo bez cienia obaw. Porsche opuściło zakład w Zufenhaussen w 2001 roku, w Japonii samochód przejechał niespełna 71000 km, wszystko potwierdzone książką serwisową, przeglądami samochodu oraz certyfikatem eksportowym z Japonii. Samochód w idealnym stanie, zarejestrowany w kraju.

Porsche 911 Turbo to zarazem marka, jak i legenda sama w sobie, oferując osiągi samochodu wyścigowego w zgrabnym opakowaniu nadającym się do codziennej jazdy. Pierwsze wersje 911 Turbo zyskały niechlubne miano samochodu niewybaczającego błędów, stąd też ich przydomek WidowMaker. Model 996 jest nie co innym gatunkiem zwierzęcia, jest to samochód absolutnie przełomowy w historii Porsche.

Wyposażony w napęd na 4 koła, dużo wygodniejsze i bardziej przestronne wnętrze, nowoczesny design nadwozia, który był ewolucją kolejnych 911tek. Jak by tego było mało, pierwszy raz w historii zastosowano silnik chłodzony cieczą, którego to ewolucje Porsche oferuje do dnia dzisiejszego. Należy jednak pamiętać, że silnik 911 Turbo, mimo że chłodzony cieczą, jak w pozostałych modelach 911, niewiele miał wspólnego z podstawowymi jednostkami z 911 Carrera i zdecydowanie bliżej było mu konstrukcyjnie do silników z wersji 911 GT3 czy wyścigowego GT1, których nie dotykały standardowe problemy znane z pierwszych konstrukcji 996.

Szczegóły:
– silnik 3.6 litra Bi-Turbo (420 KM),
– napęd na 4 koła,
– automatyczna skrzynia biegów,
– wersja europejska ,
– samochód w pełnym oryginale (oryginalne radio Becker Traffic Pro – niewidoczne na zdjęciu),
– samochód po pełnym przeglądzie i wymianach, serwisie olejowym etc.
– samochód po pełnym detailingu,
– samochód bez przeszłości powypadkowej (tylny lewy błotnik drugi raz lakierowany, bez szpachli etc.)

Porsche 996 Turbo pochodzi z prywatnej kolekcji!

Wrażenia z jazdy: https://erbewerk.com/porsche-996-pierwsze-wrazenia/

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.ErbeWerk.com
oraz do obserwowania naszego profilu na www.fb.com/ErbeWerk.

Telefon: +48 780 055 911
Miejscowość: Żory