Renault 5 1983 – 14999 PLN – Obrowiec

Renault 5 było projektowane jako popularny, miejski samochód. Choć mechanicznie wykorzystywało w dużej mierze układ poprzednika, Renault 4, z przednim napędem i nietypowo umieszczoną skrzynią biegów przed silnikiem, w momencie debiutu w 1972 roku było niezwykle nowoczesne i fascynujące. Sylwetka Michela Boué była spójna i stylowa, przestrzeń w kabinie większa niż u konkurencji, a nadwozie hatchback po raz pierwszy uzyskało tylną klapę takiej wielkości, sięgającą aż do zderzaka (po raz pierwszy we francuskim samochodzie – wykonanym z tworzywa, a nie ze stali). To był bardzo zmyślnie zaprojektowany samochód. Jego koło zapasowe zmieszczono z przodu pod maską, nie ograniczając tym samym przestrzeni w kabinie. Przestrzeń bagażowa wynosząca 370 litrów, którą po złożeniu tylnej kanapy można było powiększyć do 900 l? Wow, to nawet dziś robi wrażenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej korzystać z niego w miejskim ruchu. Miękkością swoich foteli i zawieszenia urzeka. To praktyczny, niewielki samochód, który utrzymany we właściwym stanie przykuwa niemałą uwagę na ulicy, pozostając przy tym niedrogim w eksploatacji. Ten egzemplarz ma nie tylko świetnie zachowaną blachę i lakier, ale również wnętrze, a na jego pokładzie odnajdziemy nawet skrzynię automatyczną. Bajka!

Renault 5
Rocznik: 1983
Przebieg: 65000 km
Pojemność: 782 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 58 KM

Cena: 14999 PLN

Samochód z 1983 roku, w stanie kolekcjonerskim, zarejestrowany jako zabytkowy.
Bardzo rzadka konfiguracja oraz stan zachowania.
Blacharsko-lakierniczo w fenomenalnym stanie. Powłoka lakiernicza oprócz drzwi PT jest fabryczna i nie posiada żadnych uszkodzeń.

W 2015 roku wykonano generalny remont mechaniki (patrz zdjęcia) o wartości oferowanej tutaj ceny sprzedaży samochodu.

UWAGA! Niestety skrzynia biegów pracuje w trybie awaryjnym. Firma specjalizująca się w naprawach skrzyń biegów „ASB Długołęka” stwierdziła że „mechanicznie skrzynia jest sprawna, lecz nie ma sterowania i winny jest sterownik umieszony w kabinie, przy pedale gazu.”

Z powodów logistycznych oraz ekonomicznych nie możemy poświecić więcej czasu na naprawę, dlatego oferujemy sprzedaż samochodu jako niesprawny, znacznie poniżej poniesionych kosztów.

Niewątpliwa okazja dla kogoś, kto podejmie się naprawy, lub poszukiwań sprawnego sterownika skrzyni biegów.

Dokumentem sprzedaży będzie faktura – kupujący zwolniony z podatku.
Możliwość kupna-sprzedaży online i szybka dostawa samochodu pod adres.

​Przed przyjazdem należy potwierdzić aktualność oferty, oraz termin wizyty. Rezerwacja samochodu „na słowo” jest możliwa wyłącznie na czas podróży-dojazdu. Rezerwacja samochodu na dłuższy termin jest możliwa wyłącznie na podstawie zadatku o wartości 5% ceny samochodu. Nie dokonujemy rezerwacji na podstawie zaliczki.

Telefon: +48 509 087 557
Miejscowość: Obrowiec