Renault 5 GT Turbo 1991 – SPRZEDANE

Renault 5 GT Turbo jest szybkie i szalone. To protoplasta dzisiejszych hot-hatchy i następca R5 Alpine Turbo. Jeżeli komukolwiek wydaje się, że 120 KM to mało, trzeba tą informację zestawić z masą – nieco ponad 800 kg, a to już się składa na przyspieszenie do setki w okolicach 7 s. Samochód z oferty pochodzi z ostatniego roku drugiej fazy produkcji (ma chłodzoną cieczą turbosprężarkę) i na zdjęciach prezentuje się doskonale.

Rocznik:
1991
Rodzaj paliwa:
benzyna
Skrzynia biegów:
manualna
Kolor:
czerwony
Liczba drzwi:
2/3
Kraj aktualnej rejestracji:
Polska

Cechy zewnętrzne:
alufelgi, światła przeciwmgłowe

Komfort:
el. szyby, centralny zamek

Historia:
bezwypadkowy, garażowany

Z wielkim bólem sprzedam moje oczko w głowie jakim jest Renault 5 GT Turbo.
Auto jest oryginalną wersją GTT i jest w bardzo dobrej kondycji. Silnik i turbo pracuje bardzo ładnie.
Posiadam wykres z hamowni gdzie piątka wykazała moc 122 KM
Więc zdrowa seria, a przy tej mocy daje na prawdę dużą radość z jazdy 🙂
W zawieszeniu nowe przednie amortyzatory Sachs. Nowe świece NGK, nowe oryginalne przewody wysokiego napięcia, kopułka, palec, układ wydechowy. Wymienione węże od chłodnicy i paliwowe, oraz wiele innych rzeczy których nie pamiętam. W 5 włożyłem dużo serca i pieniędzy. Jest to auto dla pasjonata.

Auto zostało wyprodukowane w roku 1991. Niestety gdzieś po drodze wdarł się błąd i w dowodzie jest data 1993. Poprzedni właściciel mówił, że auto podobno stało 2 lata w salonie i stąd późniejsza data rejestracji (produkcji). Jednak po Vinie wychodzi rok 1991 i jest to oryginalna wersja GTT.

SPRZEDANE