Saab 900 1993 – SPRZEDANY

Jego hasło reklamowe z czasów świetności mówi o nim chyba wszystko: “Saab 900: zbudowany jak Merc, bezpieczny jak Volvo i o wiele bardziej cool niż BMW.” Popularnie zwany Krokodylem, Saab 900 pierwszej serii, pojawił się w produkcji już w 1978 roku, a powodzeniem na rynku cieszył przez ponad 20 lat. Choć w tym egzemplarzu nie odnajdziemy tak lubianego przez wszystkich turbo, ma on z pewnością inne, niezwykle ważne atuty. Jest bezwypadkowy, ma niski potwierdzony dokumentacją przebieg i pochodzi wprost spod holenderskiego koca, co dokumentują zdjęcia w galerii.

Saab 900
Rocznik: 1993
Przebieg: 169300 km
Pojemność: 1985 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 126 KM

Saab 900 z 1993 roku z ostatniego wypustu produkcyjnego legendarnego krokodyla. Kupiony od pierwszego właściciela w Holandii z potwierdzonym przez holenderski Urząd Komunikacji RDW przebiegiem wraz z książką serwisową – jedyne 168 tys. km. Samochód na kołach przyjechał z Holandii. Auto bez wypadku, korozji, w stanie oryginalnym. To nie jest baza do odbudowy. Ten samochód nie wymaga nakładów. Jest w doskonałym stanie.

Saaby to zawsze były samochody dla ludzi z fantazją. Mają unikalny styl i charakter. Ten jednak nie jest przeciętnym reprezentantem szwedzkiej marki. Dla poszukiwaczy rzadkich aut to będzie doskonały wybór za rozsądną cenę. Silnik pracuje równo i cicho. Środek jest jak nowy. Siedzenia są w stanie idealnym, nie są powycierane ani brudne. Pięknie prezentuje się na żywo, robi duże wrażenie. Do ceny samochodu nie ma potrzeby doliczania innych kosztów. Auto gotowe do eksploatacji.

Wszystkie koszty importowe (akcyza, przegląd techniczny, tłumaczenia dokumentów) zostały przez opłacone.
Jestem pasjonatem youngtimerów, nie handlarzem.

Samochód był przeze mnie poszukiwany w Niemczech i Holandii przez kilka miesięcy, aż wreszcie go kupiłem w Bredzie w Holandii.
Poszukiwania samochodu trwały ze względu na moje zawężone kryteria:
– 1 właściciel – osoba prywatna,
– kompletna dokumentacja serwisowa wyłącznie z Saab,
– bezwypadkowość,
– szyberdach,
– kolor czarny,
– skrzynia manualna

Podana cena wynika z pochodzenia od pierwszego właściciela, z faktu doskonałości technicznej, bezwypadkowości, nienagannego stanu lakieru i możliwości odtworzenia całej historii samochodu.
Jeśli zależy Tobie wyłącznie na niskiej cenie to proszę nie dzwonić. Ten samochód był kupowany, aby zapewnił satysfakcję i prawdziwą frajdę z jazdy doskonałym technicznie 900. Dlatego też nie zależy mi na szybkiej sprzedaży. Cena oczywiście podlega negocjacji, ale w granicach rozsądku. Zachęcam do obejrzenia innych Saabów od tzw. “pośredników”, ja to przerabiałem około rok temu i wiem, że niska cena oznacza wydatki po zakupie bądź całkowity brak znajomości samochodu, wypadkowość i “kręcony” przebieg.
Kupując ten samochód masz pewność, że auto ma przejechane wyłącznie tyle ile pokazuje licznik.

Samochód był przez 26 lat garażowany, jak na Holandię przystało, w suchej, oddzielonej od innej części szklarni, pod kocem.
Saab ma oryginalne nie używane kolo zapasowe oraz komplet kluczy Saaba – również nie używany.

Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na Facebook’u, na którym prezentujemy więcej klasyków:
www.facebook.com/Classic-Cars-Polska