Seat

Seat Ibiza 1992 – 7900 PLN – Pruszków

Wiecie, że Seat Ibiza ma już 33 lata? Pierwszy egzemplarz tego małego auta hiszpańskiej marki, projektu Giorgetto Giugiaro, zjechał z linii produkcyjnej Zona Franca w Barcelonie 27 kwietnia 1984. W tym modelu świetnie widać zawiłości i mariaże, jakich doświadczała marka. Jego karoseria i zawieszenie ma w sobie dużo elementów Fiata, natomiast układ napędowy małej Ibizy został opracowany we współpracy z marką z Zuffenhausen. Świadectwo tej współpracy to dumny napis „system Porsche”, widniejący tu na pokrywie zaworów i kosztujący niegdyś ponoć 7 marek niemieckich za każdy sprzedany samochód. Choć Ibiza była niegdyś niezwykle popularna, dziś egzemplarz taki jak w ogłoszeniu to prawdziwy ewenement. Auto ma niecałe 50 tysięcy km przebiegu, oryginalny lakier, brak problemów z korozją i pięknie zachowane wnętrze.
Czytaj dalej

Seat Ibiza SXI 1991 – 5300 PLN – Chełm

Seat Ibiza pierwszej generacji to jeden z niewielu przejawów hiszpańskiej myśli technicznej, który podbił rynki świata motoryzacji. Choć oparty był o konstrukcyjne rozwiązania Fiata Ritmo, powstawał już w czasach, gdy firma odzyskala samodzielność. Szukając własnej drogi, do współpracy zaproszono wybitnych specjalistów. Karoserię opracował Giorgetto Giugiaro, a silnik – inżynierowie Porsche. To właśnie ten ostatni fakt udokumentowany opisem „System Porsche” na pokrywie zaworów sprawił, że wóz ten wyjątkowo zapisał się w pamięci dzieciaków, pamiętających go z ulic lat 80-tych i początku 90-tych. Dziś to ciekawy i technicznie prosty youngtimer, coraz trudniejszy do odnalezienia w dobrym stanie.
Czytaj dalej

Seat Marbella Jeans 1991 – SPRZEDANY

Giorgetto Giugiaro podczas prezentacji Fiata Pandy w 1980 roku stwierdził, że Panda jest dżinsy – prosta, praktyczna, bez fanaberii. Słowa te dosłownie potraktowali Hiszpanie, tworząc dziesięć lat później wersję specjalną jego licencyjnej odmiany. Seat Marbella Jeans dostępny był jedynie przez dwa lata i oferował coś, co we wnętrzach samochodów spotkać możemy niezwykle rzadko… tapicerkę uszytą z dżinsu, wprowadzającą do jego wnętrza ciekawy koloryt. Samochód dostępny był jedynie w kolorze granatowym lub białym, oprócz wnętrza wyróżniał się lakierowanymi na biało felgami z małymi kapslami oraz odpowiednią grafiką. Ten egzemplarz przez lata był jedynie okazjonalnie użytkowany, co pozwoliło przetrwać mu do dziś w bardzo dobrej formie. Podobnie jak i ponad ćwierć wieku temu, tak i teraz może z powodzeniem służyć w mieście, jak i pojechać poza nie. Wysoki prześwit sprawia, że żadne bezdroża mu niestraszne, a malutki czterocylindrowy silniczek ma niewielki apetyt na paliwo. Seat w ostatnim czasie przeszedł pełen serwis i profesjonalną kosmetykę, i zarejestrowany już w Polsce, dzielnie przemierza pierwsze kilometry.
Czytaj dalej