Skoda

Skoda Favorit 1991 – SPRZEDANA

Skoda Favorit wprowadziła czechosłowackiego producenta w nową epokę. Silnik z przodu, przedni napęd i uniwersalne nadwozie typu hatchback od włoskiego studio Bertone było najlepiej zrealizowanym przepisem na kompaktowy/rodzinny samochód w całym Bloku Wschodnim. W Polsce patrzono na nią z zazdrością, w końcu nasz Polonez Caro wyglądał przy niej jak relikt przeszłości. Razem z wersją kombi (Forman) od 1988 do 1995 roku powstało ich ponad milion, choć dziś nie jest to już popularny samochód na naszych drogach. Znalezienie zadbanego egzemplarza wciąż jest możliwe – wiele z nich wiodło spokojny żywot, na przykład jedynie sezonowo dojeżdżając z garażu właściciela na działeczkę i z powrotem. Te prezentowana ma jedynie 42800 km przebiegu i bardzo dobry stan.
Czytaj dalej

Skoda 105S 1982 – 3500 PLN – Morawica

Choć silnik ma umieszczony za tylną osią, daleko jej do popularności Porsche czy choćby Garbusa. Skoda 105S to nie jest pierwszy samochód, który przychodzi nam do głowy gdy myślimy o nabyciu klasyka. Tak stan rzeczy ma jedna swoje dobre strony. 33-letni samochód w doskonałym stanie technicznym i blacharskim możemy nabyć za kwotę, która np. w klasycznym BMW starczyłaby na komplet opon. Tu zarówno zakup, jak i eksploatacja kieszeni mocno nie nadwyręży.
Czytaj dalej

Skoda 125L 1989 – 4900 PLN – Warszawa

Skoda 125L dla spokojnego, młodego kierowcy może być dobrym wyborem pierwszego klasyka. Nie szokuje techniką, lecz zachęca stanem zachowania. Utrzymywana przez szereg lat przez swojego pierwszego, pedantycznego użytkownika przetrwała do dziś w znakomitej formie, która zawsze powinna być poważnym argumentem i największą zachętą przy zakupie starego auta.
Czytaj dalej

Skoda 1000 MB 1966 – 17000 PLN – Wodzisław Śląski

Oto ona, w swoim czasie najpiękniejsza w swoich stronach. Skoda 1000 MB, pierwszy model czeskiego producenta z silnikiem z tyłu. W ogłoszeniu pieczołowicie odrestaurowany egzemplarz już po pierwszych zmianach, które zostały wprowadzone w 1966 roku (np. zmienione tylne błotniki). Patrząc na nią mam tylko jedno wrażenie – czas się cofnął. Ta Skoda nawet kosztuje dziś dokładnie tyle w złotówkach, ile czeskich koron kosztowała za młodu.
Czytaj dalej

Skoda 105L 1987 – 3800 PLN – Giżycko

Produkty dawnego bloku wschodniego z pewnością nie mogą konkurować z zachodnimi pod względem zaawansowania technicznego, lecz mają inną, bardzo ważną zaletę. Często były przez lata hołubione przez swoich pierwszych właścicieli, co pozwoliło im przez lata dotrwać do dnia dzisiejszego. Tak właśnie prezentuje się Skoda 105L z ogłoszenia – dla spokojnego, młodego kierowcy może być dobrym wyborem pierwszego klasyka.
Czytaj dalej

Skoda Felicia 1960 – SPRZEDANA

Nazwę Skoda Felicia jako pierwszy nosił stylowy kabriolet oparty na modelu Octavia. Była to jedna z zaledwie kilku konstrukcji bez dachu produkowanych w dawnym bloku wschodnim. Ta w ogłoszeniu wygląda tak, jakby właśnie opuściła bramy muzeum w Mlada Boleslav. Nie jest to zaawansowana technicznie konstrukcja, lecz stylu i ciekawej kolorystyki z pewnością nie można jej odmówić.
Czytaj dalej