KlasykaGatunku.pl

Subaru SVX 1995 – SPRZEDANE

Za młodu było awangardowe, dziś… jest absolutnie kosmiczne. Subaru SVX to projekt spod włoskiej ręki Giorgetto Giugiaro. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych tak wyglądały głównie concept cary, jednak japońska marka tym razem wykazała się niebywałą odwagą wdrażając ten projekt do produkcji. Model zaprezentowano w 1991 roku, pewnie o kilka lat za wcześnie. Czasy, w których marka zaczęła być kojarzona ze sportem i rajdami dopiero miały nadejść. Gdy w 1995 roku Colin McRae zdobywał mistrzostwo świata za kierownicą Subaru Imprezy, model SVX właśnie kończył produkcję. W Europie sprzedano ich zaledwie 2500 sztuk i jeżeli uda nam się upolować ładnie zachowaną sztukę, warto spróbować i doświadczyć. Kosmiczna sylwetka to nie wszystko. Napęd na cztery koła i mocny, wolnossący silnik typu bokser to jego dodatkowe atuty. Za najsłabszy punkt uznaje się w tym samochodzie skrzynię biegów, lecz w tym szwajcarskim egzemplarzu była ona zmieniona na nową ledwie 50 tysięcy kilometrów temu.


Link: http://klasykagatunku.pl/auta/subaru-svx-2/

Subaru SVX 3.3 4×4
Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 3319 ccm
Moc: 169 kW / 230 KM
Przebieg: 187,742 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Subaru SVX w kolorze białym perłowym z czarną skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Sankt Gallen, Szwajcaria, bezpośrednio od pierwszego właściciela, ur. 1937. Zachowany w dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Samochód był garażowany i serwisowany zgodnie z zaleceniem producenta, wyłącznie w autoryzowanych serwisach Subaru. Pełna dokumentacja serwisowa. W ciągu ostatnich 10 lat zostało wymienione: kompletna nowa skrzynia biegów przy przebiegu 138,525 km, kompletny układ wydechowy wraz z osłonami termicznymi, kompletny rozrząd przy przebiegu 160,255 km, pompa paliwa przy przebiegu 187,463 km. Ostatnia wizyta w ASO Subaru miała miejsce dnia 02.07.2018. Obecny stan techniczny określamy na wzorowy.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, bez widocznych śladów korozji czy uszkodzeń, wgnieceń. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym, bez rdzy. Drobne odpryski od kamieni oraz minimalne ślady użytkowania na lakierze. Obudowy lusterek mają małe otarcia lakieru. Elementy w komorze silnika bez nalotu rdzy.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych śladów nadmiernego zużycia. Skórzana tapicerka zachowana w dobrym stanie, jednak ze śladami upływu czasu. Wykończenia drewniane bez pęknięć. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Oryginalne radio ze zmieniarką CD w bagażniku.

Felgi nie były nigdy odnawiane, posiadają drobne ubytki lakieru. Komplet dobrych opon letnich.
Koło dojazdowe nieużywane, kompletny zestaw narzędzi w bagażniku.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.