Taimuresu Cars

W języku japońskim słowo taimuresu (タイムレス) oznacza ponadczasowy. Z takim zamysłem również powstała nasza firma. Głównym naszym celem jest oferowanie Państwu ponadczasowych aut we wzorowym stanie technicznym, wizualnym oraz z minimalnym potwierdzonym przebiegiem.

BMW 740i E38 1995 – 76000 PLN – Kraków

BMW 740i E38 wyposażone w elementy stylizacji AC Schnitzer jest nie tylko eleganckie, lecz również zadziorne, pełne sportowego charakteru. Pakiet sprawił, że jego charakter został wyostrzony, nabrał więcej agresji. Czarny lakier, zmodyfikowane zderzaki, nakładki progów, układ wydechowy i felgi uczyniły go prawdziwym czarnym charakterem na drodze. W latach 90-tych to był symbol, w którym nie każdy mógł się pojawić. Pod tym względem zarówno Polska, jak i Japonia nie różniły się od siebie. Takie auto to była czytelna informacja, że wewnątrz podróżuje ktoś, z kim lepiej nie zadzierać. Po latach widok takiego, doskonale zachowanego samochodu robi nie mniejsze wrażenie, szczególnie no ludziach, którzy żywią głęboki sentyment do czasów oddalonych o dwie dekady.
Czytaj dalej

Mercedes 420 SEL W126 1987 – 99000 PLN – Kraków

Każdy samochód smakuje najlepiej, gdy zachowany jest w stanie możliwie bliskim fabrycznemu. Ten Mercedes 420 SEL W126 imponuje. Wszak przebył dotąd jedynie 31000 km i prezentuje się tak, że wręcz trudno dopatrzeć się na nim jakichkolwiek oznak eksploatacji. Dodatkowo przeszedł kompleksowy serwis, by można było się nim bezpiecznie i sprawnie poruszać. Jest jak nowy,
a w zestawieniu z nowym Mercedesem kosztuje jednak zdecydowanie mniej i co najważniejsze, podczas gdy ten nowy będzie tracił na wartości, ten tylko będzie zyskiwać. Zachowany w pięknym, oryginalnym stanie egzemplarz szanowanej marki to zawsze jest doskonała inwestycja.

Czytaj dalej

BMW 740i Sport E38 2001 – 72000 PLN – Kraków

BMW 740i Sport E38 to trzecia generacja kultowej siódemki, w tej wersji łącząca w sobie elegancję, luksus i sportowe doznania. W pakiecie M Sport udoskonalone właściwości jezdne, w połączeniu z pełną klasy stylistyką, zachwyci nie tylko fanów Bawarii. Obniżone i usztywnione zawieszenie, żwawe przełożenia skrzyni biegów, sportowe fotele, większe felgi i szersze opony dodały mu charakteru. W tym egzemplarzu seryjne 286 KM zostało jeszcze wzmocnione strojeniem silnika. To egzemplarz z ostatniego roku produkcji, w bardzo rzadko spotykanym białym kolorze. Wygląda imponująco i ma jedynie 59000 km przebiegu.
Czytaj dalej

Daimler XJ 40 1987 – 55000 PLN – Kraków

Brytyjska motoryzacja jest inna niż wszystko na świecie. Jaguary to zawsze warte uwagi samochody, szczególnie gdy przygarniemy kota w ciekawej wersji i w bardzo dobrym stanie. Samochód z ogłoszenia, Daimler XJ40, to niegdyś najbogatsza wersja wyposażenia Jaguara XJ6. W zestawie mamy tu chromowane listwy na bokach karoserii, inne drewno na desce rozdzielczej, rozkładane stoliki w oparciach foteli oraz dodatkowe lampki do czytania. Tak luksusowego i przytulnego zarazem wnętrza nie znajdziemy w żadnym innym samochodzie z tego okresu. Ten egzemplarz pochodzi z rynku japońskiego i wyróżnia się fenomenalnym stanem zachowania, będącym następstwem przebiegu, wynoszącego aktualnie zaledwie 33420 kilometrów.
Czytaj dalej

Mercedes 600 SEL W140 1993 – 65000 PLN – Kraków

Mercedes 600 SEL W140 to szczytowe osiągnięcie niemieckiej techniki, bezlitosna odpowiedź na 12-cylindrowe BMW serii 7. Miał być większy, doskonalszy, bardziej dopracowany i luksusowy od wszystkiego, co proponowała konkurencja… i taki właśnie był. Jego japoński właściciel z pewnością był miłośnikiem gadżetów. Wśród oferowanych przez dealera dodatków wybrał koronkowe pokrowce sygnowane logo M-B, ułatwiający ocenę gabarytów samochodu, montowany na zderzaku „parking pole” oraz owiewki szyb. Ten egzemplarz po sprowadzeniu do Polski otrzymał światła przystosowane do prawostronne ruchu, niezbędny pakiet serwisowy oraz kosmetyczny. Tak, jak imponował 24 lata temu, tak robi wrażenie i dziś.
Czytaj dalej

Jaguar XJ8 Sovereign LWB X308 2000 – 55000 PLN – Kraków

Pierwszy, japoński właściciel tego kota wykazał się dużą fantazją przy konfiguracji wyposażenia. Do długiego nadwozia dobrał tradycyjną brytyjską zieleń nadwozia, najbogatszą wersję wyposażenia Sovereign oraz niebanalne, kremowo-zielone wnętrze. Choć to brytyjski samochód, dla podkreślenia jego europejskiej egzotyki otrzymał kierownicę umieszczoną po lewej stronie. Jaguar XJ8 Sovereign LWB X308 to jeden z 11566 wyprodukowanych sztuk, choć takiego drugiego znaleźć będzie niełatwo. To pięknie wykończona limuzyna zasilana zrywną, nowoczesną V8-mką, która właściwie zadbana wciąż robi ogromne wrażenie.
Czytaj dalej