Tapicerka niczym w Rolls-Royce

Któż z nas nie miał problemów ze znalezieniem specjalisty podczas renowacji samochodu, niech pierwszy rzuci kamieniem… Zastanawiając się wieczorami, często zmęczeni po dniu pracy, przeszukujemy Internet i zalewamy zapytaniami przyjaciół „z branży”, a wszyscy polecani fachowcy mają terminy w odwiecznym „za pół roku”. Blacharka, lakier, wnętrze – to główne powody zmartwień. O wiele łatwiej znaleźć mechanika, który doprowadzi samochód do kondycji pozwalającej na udanie się do SKP, niż specjalistę, który zrozumie potrzeby i wymagania co do przeszycia deski rozdzielczej.


Któż z nas, miłośników klasyków, nie kocha pięknych i zadbanych wnętrz w samochodach sprzed lat? Oczywiście, nie zawsze da się uratować to co zastaniemy w wymarzonym klasyku. Nawet gdy nadwozie auta nie wymaga ingerencji blacharza, często zdarza się, że nawet przy niewielkim przebiegu, tapicerka auta nadaje się jedynie do wymiany.

Jest to związane nie tylko ze sposobem użytkowania samochodu, ponieważ siedzisko fotela zupełnie inaczej reaguje na milionowe przebiegi na długich trasach, a inaczej na krótkie kręcenie się „wokół komina”, które skutkuje wycieraniem się materiałów obiciowych. Znaczącym czynnikiem stanu wnętrza w samochodzie jest też sposób jego przechowywania, oddziaływania promieni słonecznych na materiały, stosowanej chemii i preparatów do czyszczenia i wiele innych czynników.

Kiedy więc po szeregu konsultacji dojdziemy do wniosku, że należy uszyć nowe wnętrze, do kogo się zgłosić?
W Poznaniu mamy to szczęście posiadać kilka dobrych adresów, a dziś przedstawimy jeden z nich: Classic Cars Poznań.

Zakład do tej pory specjalizujący się w samochodach marki Rolls-Royce właśnie zaczyna oferować usługi również dla innych marek. Korzystając z doświadczeń i mocy przerobowych specjalisty, można zlecić firmie uszycie tapicerki według określonego wzoru, zgodnie z metodyką marki. Rolety, podłokietniki, boczki drzwi, dywaniki, hafty, przeszycia… Precyzyjna praca wymagająca wiedzy i dokładności.

Jeżeli chcecie poznać bliżej opisywaną firmę, oceńcie ich po dokonaniach 🙂
Realizowane projekty zobaczyć możecie w galerii poniżej.

Pełne wnętrza:

Rolety, boczki drzwi, dywaniki:

Tapicerka:

Chodzieska 18, 60-418 Poznań
Tel. +48 602 387 430