KlasykaGatunku.pl

Toyota Cressida MX63 1983 – 9999 PLN – Wrocław

Toyota Cressida to eksportowa nazwa drugiej generacji luksusowego modelu Corona. Jej nazwa źródło swoje czerpie z mitologicznych opowieści o wojnie trojańskiej i postaci Kresydy. Co ciekawe, o ile Kresyda w kulturze europejskiej była archetypem niewiernej kochanki, z pewnością trudno tak nazwać kombi z tego ogłoszenia. To trwały samochód wykorzystujący sprawdzoną technikę, który bezproblemowo służył swoim właścicielom przez długie lata. Szwajcar, który zdecydował odebrał ten samochód jako nowy w 1983 roku, złoty kolor lakieru udekorował miedzianym kolorem felg… i całej dolnej części karoserii. O ile za czasów swojej młodości samochód z pewnością wyróżniał się na ulicy, tak po 35 latach znów jest niecodziennym widokiem. Ten egzemplarz zanim przyjechał do Polski był ostatnim zarejestrowanym modelem tego typu w Szwajcarii. W Polsce z pewnością równie trudno będzie znaleźć drugi taki, niezależnie od stanu i koloru lakieru.

Link: http://klasykagatunku.pl/auta/toyota-cressida/

Toyota Cressida 2000 MX63
Rok produkcji: 1983
Pojemność silnika: 1972 ccm
Moc silnika: 105 KM
Przebieg: 198,663 km
Skrzynia biegów: manualna

Toyota Cressida drugiej generacji wyposażona w dwulitrowy silnik, połączony z 5-biegową manualną skrzynią.

Niezwykle rzadkie na rynku auto, ostatni egzemplarz nadwozia kombi zarejestrowany w Szwajcarii.

Auto od 1989 roku w rękach drugiego właściciela, który to prowadząc zakład lakierniczy osobiście polakierował samochód według własnego pomysłu końcem 1989 roku.

Nadwozie jak na 35-letniego Japończyka jest w świetnym stanie, nie widać żadnych dziur czy ognisk rdzy. Lakier w bardzo dobrym stanie, bez widocznych uszkodzeń.

Mechanicznie sprawna, odpala i jeździ.

Samochód nie przechodził u nas żadnych prac, jest w takim samym stanie w jakim został zakupiony w Szwajcarii.

Zachowana książka serwisowa, instrukcje.

Spełnia warunki do rejestracji na żółte tablice dla aut zabytkowych.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Samochód ma 35 lat i nie jest nowy. Ma ślady użytkowania i upływu czasu. Zachęcamy do dokładnego obejrzenia zdjęć i w razie potrzeby zadania wszelkich pytań telefonicznie, przed przyjazdem.

Cena wynosi 9’999 PLN i zawiera kompletne opłaty, które zostały już wykonane. W tej cenie odbierasz pojazd gotowy do rejestracji z wykupionym ubezpieczeniem OC na 30 dni, zatankowany do pełna.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905 (Michał),
+48 661 737 676 (Daniel), +48 698 848 416 (Aleksander).
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl