Toyota Land Cruiser J90 1997 – SPRZEDANA

Kompas, pochyłomierz, wysokościomierz. To nie są zegary, które odnajdziemy tu przez przypadek. Ramowa konstrukcja, napęd na 4 koła, blokada dyferencjałów. Toyota Land Cruiser J90 to przedstawiciel szóstej generacji kultowego, japońskiego samochodu terenowego. Był to pierwszy model marki, który był masowo eksportowany poza granice Japonii i jednocześnie model, który stał się symbolem jakości, trwałości i niezawodności Toyoty. Co ciekawe, za opracowaniem większości generacji tych samochodów stoi jeden inżynier, Sadayoshi Koyari. Etos jego pracy skupiał się na wsłuchiwaniu się w głos kierowców Land Cruisera na całym świecie i wykorzystywaniu komentarzy do ulepszeń w nowych projektach. W generacji J90 debiutującej w 1996 roku model otrzymał niezależne zawieszenie przednich kół i nową ramę, stworzono trzydrzwiowe i pięciodrzwiowe wersje, oferując silniki benzynowe (2,7 / 3,4 / 4,7 l), jak i na olej napędowy (3,0 / 4,2 l). Jeżeli uda nam się upolować ładnie utrzymany egzemplarz, bez korozji – możemy kupować bez wahania, na tym modelu nie można się zawieść.

Toyota Land Cruiser J90
Rocznik: 1997
Przebieg: 288000 km
Pojemność: 2982 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 125 KM

Toyota Land Cruiser 3.0 D 125 KM.
Auto sprowadzone z Włoch, gdzie posiadało jednego właściciela od nowości. Toyota zachowana w fabrycznym stanie, bez najmniejszych oznak korozji, zarówno na nadwoziu, jak i podwoziu. Wszystkie elementy w oryginalnym lakierze. Rama fabryczna nie odnawiana. Najlepszy silnik 1KZ. Właściciel rocznik 1933 pedantycznie dbał i serwisował swojego Land Cruisera, więc wszystko jest w idealnym stanie. Skromny przebieg jak na ten model – 288 tys. km – gwarantuje dalszą bezproblemową eksploatację.

Bogata wersja wyposażenie z pakietem chrom, diff-lock i klimatyzacją. To prawdopodobnie najlepszy i najładniejszy egzemplarz oferowany do sprzedaży. Zapraszam zdecydowanych i znających temat kultowego Landka. Samochód jest opłacony i przygotowany do rejestracji.