Toyota

Toyota Celica GTi ST162 1989 – 27000 PLN – Otwock

Toyota Celica GTi ST162 pochodzi z czwartej generacji modelu i diametralnie różni się od poprzedniczki. To tu po raz pierwszy pojawił się przedni napęd, chowane reflektory i charakterystyczny, zaokrąglony kształt klina. Pojawiły się również rajdowe sukcesy czteronapędowej wersji, dzięki której model stał się kultowy. W wersji GTi pod maską odnajdziemy wolnossącą dwulitrówkę z dwoma wałkami rozrządu. Generowane przez nią 155 KM było w latach 80-tych doskonałym wynikiem, a nawet dziś jej osiągi mogą robić wrażenie. Egzemplarz z tego ogłoszenia to najprawdopodobniej najlepszy dostępny obecnie na rynku. Zakres przeprowadzonych prac jest imponujący i powinien sprawić, że przed tym ciekawym, sportowym autem jest zupełnie nowe życie.

Czytaj dalej

Toyota Corolla E10 1993 – SPRZEDANA

Do 2013 roku stworzono ich 40 milionów i ciągle powstają nowe, lecz to siódma generacja modelu była tą, która doszła do szczytu niezawodności. Toyota Corolla E10 to samochód, który utrwalił legendę bezawaryjności japońskich samochodów, o której wyjeżdżający później następcy z angielskiej fabryki w Derby mogły tylko pomarzyć. Okaz z przebiegiem niespełna 20 tys. km to propozycja dla tych, którzy tęsknią do lat 90-tych i do tamtych samochodów. Oprócz solidnej konstrukcji otrzymujemy tu niemal fabryczną prezencję, łącznie z charakterystycznymi oryginalnymi dekorami zdobiącymi karoserię.
Czytaj dalej

Toyota Corolla E90 1991 – 15000 PLN – Wrocław

Toyota Corolla E90, czyli szóstej generacji, dla wielu pozostała do dziś wzorem japońskiej niezawodności. Produkowana od 1987 do 1992 roku, zgodnie z modą wyróżniała się bardziej aerodynamiczną sylwetką od swojej poprzedniczki. Większość z nich napędzana była na przednią oś. Już w wersji z najmniejszym silnikiem, oznaczonym kodem 2E, mimo niewielkiej pojemności 1,3 l, legitymowała się mocą 75 KM i niezłymi osiągami. Było to zasługą zastosowania techniki trzech zaworów na cylinder oraz niskiej masy własnej samochodu. Oferowany egzemplarz zachowany jest w doskonałym stanie, z niskim przebiegiem, wciąż oryginalnym lakierem i pełną dokumentacją.
Czytaj dalej

Toyota Corolla AE80 1987 – 8000 PLN – Wrocław

Toyota Corolla AE80 prowadzi się lekko i przyjemnie, a jej prosto i funkcjonalnie urządzone wnętrze spisuje się nie gorzej niż w nowszych konstrukcjach. To piąta generacja najpopularniejszego japońskiego modelu i pierwsza, w której możemy odnaleźć przedni napęd. Choć jej silnik ma tylko 1,3 l pojemności, dzięki 12-zaworowej głowicy i masie nieco ponad 900 kg dynamika samochodu i spalanie są bez zarzutu. Dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej, jeżeli tylko znajdziemy zdrowy blacharsko egzemplarz, będzie to jeden z najrozsądniejszych wyborów, jakie możemy dokonać wśród 30-latków. Tutaj w uniwersalnym nadwoziu typu liftback.
Czytaj dalej

Toyota Celica GT-R ST182 1992 – 28000 PLN – Kraków

Japoński rynek wewnętrzny (JDM) przyjął wiele aut, które nigdy nie były sprzedawane poza granicami kraju. Toyota Celica GT-R ST182 to jedno z nich. Wyposażona w wolnossący silnik 3S-GE, była mocniejsza od europejskiej wersji GT-i 16. Ta została zachowana w fenomenalnej formie, przywołującej stan fabryczny. Wizualnie wyróżnia się brązowymi szybami i złotymi felgami Speedline, nadającymi jej wizualnego pazura. Samochód jest po pelnym serwsie, a ostatnia rzecz, która pozostała by móc się cieszyć samochodem legalnie na polskich drogach to rejestracja. Sprzedający ostrzega, że konieczne może być wcześniejsze zarejestrowanie samochodu w innym kraju UE… to efekt ostatniej nowelizacji przepisów polskiego prawa, która choć otworzyła furtkę dla rejestracji samochodów z kierownicą oryginalnie umieszczoną po prawej stronie, zrobiła to w taki sposób, żeby spełnić zarzuty Komisji Europejskiej, a nie ułatwić życie zwykłym użytkownikom.
Czytaj dalej

Toyota Corona T40 1968 – SPRZEDANA

Toyota Corona T40 była jednym z pierwszych modeli marki sprzedawanym w Europie. Ten niezwykły sedan był doskonałym ambasadorem japońskiej motoryzacji w Europie, ten egzemplarz zaś już od początku lat 70-tych jeździ po polskich drogach, służąc początkowo w kręgach dyplomatycznych. To trzecia generacja modelu, solidnie zaprojektowana i precyzyjnie wykonana. Wersja Deluxe była najwyższą z trzech dostępnych serii wyposażeniowych. Wśród dodatków można odnaleźć radio, dwie prędkości pracy wycierzaczek i ogrzewaną tylną szybę. Wśród stylistycznych samczków – wlew paliwa ukryty pod tylną rejestracją. 75-konny silnik OHV był większym z dostępnych i dzięki masie własnej poniżej 1 tony zapewniał niezłe osiągi. To niebanalny japoński klasyk wyróżniający się idealnym stanem i ciekawą historią.
Czytaj dalej

Toyota Celica GTi 1991 – SPRZEDANA

Ma piękną sylwetkę, budzi skojarzenia z rajdową legendą w czteronapędowej wersji i jest trwała mechanicznie. Toyota Celica piątej generacji dzięki mocnej, 16-zaworowej jednostce w wersji GTi gwarantuje 156 KM i wiele sportowych wrażeń. To ciekawy youngtimer, który w odpowiednio utrzymanym stanie z powodzeniem może służyć na co dzień. Ta sprowadzona została ze Szwajcarii i mimo już 25-letniej metryczki prezentuje się jak kilkuletnie auto.
Czytaj dalej

Toyota 2000GT 1967 – USA

Niektóre samochody inspirują nas wizualnym pięknem, inne techniczną doskonałością, osiągami lub charakterem. Najwspanialsze auta w historii łączą wszystkie te cechy jednocześnie, a Toyota 2000GT z pewnością jest jednym z nich. W swojej epoce wśród japońskich samochodów nie miała konkurencji i piorunujące wrażenie robi do dziś. Wyprodukowano ich – w dużej mierze ręcznie – zaledwie 351 sztuk, a oferowany egzemplarz jest jednym z nielicznych, w których kierownicę zamontowano po lewej stronie. Samochód od nowości przechodził z rąk do rąk kolekcjonerów, co pozwoliło zachować go w doskonałym stopniu oryginalności. W 2007 roku samochód przeszedł kosmetyczną renowację, która sprawiła, że dziś Toyota wygląda jak nowa. Prognozowana cena na nadchodzącej aukcji Mecum to ok. 750 – 900 tys. USD.
Czytaj dalej

Toyota Celica ST162 1989 – SPRZEDANA

Toyota Celica ST162 jako pierwsza w historii odpychała się przednimi łapami, lecz na brak wrażeń z pewnością nie można tu narzekać. Mocna dwuwałkowa jednostka zapewnia tu właściwe osiągi, a sylwetka wciąż prezentuje się atrakcyjnie. W ogłoszeniu samochód do blacharskiej renowacji, oferowany wraz z kompletem oblachowania potrzebnym do przywrócenia jej dawnej świetności.
Czytaj dalej

Toyota Celica ST 2000 TA23 1977 – 22500 PLN – Libiąż

Toyota Celica TA23 to bez wątpienia kultowe auto sportowe. W stylistyce pierwszej Celici można odnaleźć echa kształtów Forda Mustanga i podobieństwo z pewnością nie było przypadkowe. Japoński wóz oferowany był niemal na całym świecie, również na amerykańskim rynku i debiutował kilka lat później – w 1970 roku. Dostępne były dwa nadwozia – coupe i liftback. W ogłoszeniu ta pierwsza, w odmianie poliftowej, ze słabszym z dwóch największych, 2-litrowych silników. Z masą zaledwie około tony, tylnym napędem i rzadko w owych czasach spotykaną manualną, 5-biegową skrzynią, gwarantuje fantastyczne wrażenia z jazdy.
Czytaj dalej