Triumph Spitfire 1963 – Holandia

Historia Triumph Spitfire sięga 1957 roku, kiedy Giovanni Michelotti przygotował projekt dla firmy Standard-Triumph. Wiele z elementów użytych w tym modelu pochodzi z Triumpha Herald. Po wprowadzeniu kilku końcowych zmian samochód został zaprezentowany podczas London Motor Show w 1962 roku. Samochód, który aktualnie znalazł się na aukcji, użytkowany był głównie w Holandii, z wyjątkiem 3 pierwszych lat. Jest w oryginalnym stanie. Jeździ się nim świetnie i jest gotowy, by stać się kolejnym dodatkiem do Twojej kolekcji.

Triumph Spitfire
Rok: 1963
Przebieg: 54301 km
Pojemność: 1147 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Manualna skrzynia biegów
Moc: 67 KM

Aukcja dobiega końca w dniu 10-12-2017 na Catawiki.
Zobacz aukcję tego samochodu, zarejestruj się i licytuj.

Catawiki to najszybciej rozwijająca się internetowa platforma aukcyjna w Europie, która zarządza cotygodniowymi aukcjami w ponad 80 kategoriach. Na naszych aukcjach samochodów klasycznych znajdziesz klasyczne samochody, współczesne klasyczne samochody, akcesoria samochodowe z całego świata i wiele innych. Catawiki wyróżnia się zespołem ekspertów, którzy oceniają każdy przedmiot w celu ustalenia jego autentyczności i jakości, zanim jeszcze zostanie on wystawiony na aukcji.

Piękny Triumph Spitfire wyprodukowany w 1963 roku, przywieziony do Holandii w 1966 roku. Samochód posiada ładny lakier i nigdy nie był restaurowany. Jeździ i hamuje bez zarzutów. Triumf ma silnik benzynowy osiągający moc 67 KM, waży 715 kg, a rozstaw osi wynosi 212 cm. Po holenderskich drogach jeździ jeszcze 1609 egzemplarzy tego modelu.

Umów się na oglądanie samochodu tutaj.
Miejscowość: Leeuwarden, Holandia

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.