Unimog

Unimog 435 1985 – 99000 PLN – Pruszków

Krótkie zwisy, portalowe mosty i napęd na wszystkie koła o słusznych rozmiarach, dały mu możliwości, o jakich inne samochody mogą tylko pomarzyć. Unimog 435 jest rozwinięciem koncepcji, która rodziła się już w końcówce lat 40-tych. Samochody te projektowane były jako pojazdy rolnicze, lecz z czasem okazały się być przydatne wszędzie tam, gdzie kto inny dojechać nie mógł. Z czasem weszły na wyposażenie wojska i to w kilkudziesięciu różnych krajach. Również ta sanitarka, Unimog 435 z 1985 roku, karierę swoją rozpoczynała na usługach Bundeswehry. To wersja nadwoziowa, która dziś daje zupełnie nowe możliwości. Jeżeli nie stronimy od ekstrawaganckich pomysłów, można go używać chociażby jako kampera. Nawet oryginalne wyposażenie będzie tu całkowicie użyteczne i wystarczające do oryginalnego biwaku w lesie.
Czytaj dalej

Mercedes Unimog 406 Doppelkabine 1975 – SPRZEDANY

Choć nasz rejon Europy nie uchodzi za teren sprzyjający sprzedaży klasyków na aukcjach, Bonhams już drugi raz zorganizował aukcję jednej marki – Mercedesa. Wśród wielu ciekawych samochodów niewątpliwie uwagę przykuwa Mercedes Unimog 406 Doppelkabine. Choć był projektowany po wojnie jako maszyna rolnicza, jego zakres przydatności okazał się wielokrotnie szerszy. Ten licytowany służył w Luftwaffe do holowania samolotów. Pochodzi z serii 406 i posiada podwójną kabinę, jako jeden z 353 egzemplarzy wyprodukowanych między 1974 a 1986 rokiem. Przepracował ledwie 1478 godzin i jest w doskonałym stanie, zarejestrowany aktualnie na niemieckich tablicach samochodu zabytkowego. Uzyskana cena: ok. 221 tys. PLN (wliczając prowizję).
Czytaj dalej

Unimog 416 1974 – SPRZEDANY

Unimog 416 to jeden z wyjątkowych Mercedesów. Ogromny prześwit, napęd na wszystkie koła o imponujących rozmiarach, krótki rozstaw osi i zwisy w połączeniu z trwałą mechaniką to przepis, który sprawdził się na całej kuli ziemskiej, w najtrudniejszych warunkach. Mimo, że stworzony wyłącznie z myślą o walorach użytkowych, po latach czaruje swoim pięknem i prostotą. Nigdy nie restaurowany i doskonale utrzymany egzemplarz to prawdziwy unikat… z pewnością warty tego, by go po prostu podziwiać.
Czytaj dalej

Unimog U1300 SE 1977 – ok. 870000 PLN – Niemcy

Unimog U1300 SE z pewnością budzi pożądanie, szczególnie gdy jego właścicielem jest nie kto inny jak Arnold Schwarzenegger. Samochód został gruntownie odrestaurowany, wyposażony w 320-konny silnik OM 906 LA i stylowe dodatki, jak wyciągarka, orurowanie i dodatkowe oświetlenie. Z pewnością żaden SUV nie może mu się równać. Powód sprzedaży? Po przejechaniu 2 tys. kilometrów Arnie podobno zapragnął automatycznej skrzyni, która nie mieści się w aktualnej konstrukcji. Nowy projekt jest już w drodze, a ten czeka na nowego właściciela.
Czytaj dalej

Unimog 406 Doppelkabine 1976 – SPRZEDANY

Stworzony jako szybsza wersja ciągnika rolniczego, stał się fenomenem i sprawdził wszędzie tam, gdzie przydatny jest duży, mocny samochód o doskonałych własnościach terenowych. Ten wspaniały Unimog 406 Doppelkabine będzie jedną z atrakcji na niezwykle ciekawej aukcji, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Stuttgarcie. Organizowana przez Bonhamsa i muzeum Mercedesa, obejmie blisko 50 samochodów, oczywiście wyłącznie jednej marki.
Czytaj dalej

Unimog 406 Cabrio 1969 – SPRZEDANY

Unimog od dziesiątek lat sprawdza się wszędzie – w górach, dżunglach, na pustyni, podczas służby w wojsku i na trasie rajdu Dakar. Lekka ciężarówka z napędem na wszystkie koła powstała jako alternatywa dla ciągnika rolniczego – Unimog mógł pracować w polu, dodatkowo oferując większą szybkość na szosie. W takiej właśnie rolniczej odmianie jest Unimog 406 Cabrio z najnowszej Oferty Specjalnej. To doskonały egzemplarz odrestaurowany do imponującego stanu. I z pewnością… najbardziej awangardowe cabrio, jakie pozwoli na pełne odliczenie VATu od paliwa.
Czytaj dalej