Unimog

Mercedes Unimog 406 Doppelkabine 1975 – SPRZEDANY

Choć nasz rejon Europy nie uchodzi za teren sprzyjający sprzedaży klasyków na aukcjach, Bonhams już drugi raz zorganizował aukcję jednej marki – Mercedesa. Wśród wielu ciekawych samochodów niewątpliwie uwagę przykuwa Mercedes Unimog 406 Doppelkabine. Choć był projektowany po wojnie jako maszyna rolnicza, jego zakres przydatności okazał się wielokrotnie szerszy. Ten licytowany służył w Luftwaffe do holowania samolotów. Pochodzi z serii 406 i posiada podwójną kabinę, jako jeden z 353 egzemplarzy wyprodukowanych między 1974 a 1986 rokiem. Przepracował ledwie 1478 godzin i jest w doskonałym stanie, zarejestrowany aktualnie na niemieckich tablicach samochodu zabytkowego. Uzyskana cena: ok. 221 tys. PLN (wliczając prowizję).
Czytaj dalej

Unimog 416 1974 – SPRZEDANY

Unimog 416 to jeden z wyjątkowych Mercedesów. Ogromny prześwit, napęd na wszystkie koła o imponujących rozmiarach, krótki rozstaw osi i zwisy w połączeniu z trwałą mechaniką to przepis, który sprawdził się na całej kuli ziemskiej, w najtrudniejszych warunkach. Mimo, że stworzony wyłącznie z myślą o walorach użytkowych, po latach czaruje swoim pięknem i prostotą. Nigdy nie restaurowany i doskonale utrzymany egzemplarz to prawdziwy unikat… z pewnością warty tego, by go po prostu podziwiać.
Czytaj dalej

Unimog U1300 SE 1977 – ok. 870000 PLN – Niemcy

Unimog U1300 SE z pewnością budzi pożądanie, szczególnie gdy jego właścicielem jest nie kto inny jak Arnold Schwarzenegger. Samochód został gruntownie odrestaurowany, wyposażony w 320-konny silnik OM 906 LA i stylowe dodatki, jak wyciągarka, orurowanie i dodatkowe oświetlenie. Z pewnością żaden SUV nie może mu się równać. Powód sprzedaży? Po przejechaniu 2 tys. kilometrów Arnie podobno zapragnął automatycznej skrzyni, która nie mieści się w aktualnej konstrukcji. Nowy projekt jest już w drodze, a ten czeka na nowego właściciela.
Czytaj dalej

Unimog 406 Doppelkabine 1976 – SPRZEDANY

Stworzony jako szybsza wersja ciągnika rolniczego, stał się fenomenem i sprawdził wszędzie tam, gdzie przydatny jest duży, mocny samochód o doskonałych własnościach terenowych. Ten wspaniały Unimog 406 Doppelkabine będzie jedną z atrakcji na niezwykle ciekawej aukcji, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Stuttgarcie. Organizowana przez Bonhamsa i muzeum Mercedesa, obejmie blisko 50 samochodów, oczywiście wyłącznie jednej marki.
Czytaj dalej

Unimog 406 Cabrio 1969 – SPRZEDANY

Unimog od dziesiątek lat sprawdza się wszędzie – w górach, dżunglach, na pustyni, podczas służby w wojsku i na trasie rajdu Dakar. Lekka ciężarówka z napędem na wszystkie koła powstała jako alternatywa dla ciągnika rolniczego – Unimog mógł pracować w polu, dodatkowo oferując większą szybkość na szosie. W takiej właśnie rolniczej odmianie jest Unimog 406 Cabrio z najnowszej Oferty Specjalnej. To doskonały egzemplarz odrestaurowany do imponującego stanu. I z pewnością… najbardziej awangardowe cabrio, jakie pozwoli na pełne odliczenie VATu od paliwa.
Czytaj dalej