Volkswagen 1303 Karmann Cabrio 1975 – 29000 PLN – Poznań

Garbus powstał jako wóz mający motoryzować Niemcy, lecz wkrótce oprócz spełniania wyłącznie praktycznych funkcji okazało się, że dobrze, gdyby mógł być również symbolem statusu szybko podnoszącego się po wojnie społeczeństwa. Tak narodził się pomysł na otwartą wersję, szybko zrealizowany na zlecenie Volkswagena w firmach Karosseriewerke Joseph Hebmüller Söhne oraz Wilhelm Karmann GmbH. Ten pierwszy miał sportowe kształty i nadwozie 2+2, powstał wyłącznie w 696 sztukach między 1949 a 1953 roku, a jego karierę przerwał poważny pożar fabryki w lipcu 1949, po którym nigdy nie udało się firmie stanąć na nogi. Drugi kabriolet to działo firmy karoseryjnej Karmann, a jego produkcja to lata 1949–1980 i dokładnie 331847 zbudowanych egzemplarzy. Był 4-osobowy, bogato wyposażony i stale rozwijany z kolejnymi latami. Volkswagen 1303 Karmann Cabrio w 1973 roku otrzymał już większość unowocześnień, w tym zmodernizowane zawieszenie, hamulce tarczowe z przodu, 12-voltową instalację elektryczną, panoramiczną giętą przednią szybę i nowy, mocny silnik o pojemności 1,6 l. Dzięki temu jeździ nim się już nieco sprawniej i pewniej, niż starszymi modelami, ale to co w Garbusach najważniejsze – piękne brzmienie chłodzonego powietrzem silnika typu bokser – jest tu wciąż obecne.

Volkswagen 1303 Karmann Cabriolet
Rocznik: 1975
Przebieg: 38560 km
Pojemność: 1570 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 50 KM

Cena: 29000 PLN

Volkswagen sprowadzony z Holandii.
Samochód jest kompletny i oryginalny.
Przebieg udokumentowany i potwierdzony raportem.
Oryginalny pokrowiec na dach w komplecie.
Aluminiowe felgi ATS.

Wnętrze zachowane w bardzo dobrym stanie, lecz z widocznym rozdarciu na fotelu kierowcy.
Dach w całości, sprawny, podsufitka nadaje się do wymiany.

Uruchomiony po wieloletnim postoju, jeździ, skręca, hamuje, nie cieknie, ale wymaga prac renowacyjnych, przede wszystkim w obszarze blacharki.
Otrzymał nowy olej, filtr, pasek. Nowy akumulator.
Do naprawy blacharskiej kwalifikuje się podwozie, progi, doły drzwi, błotników i maski.
Na zdjęciach wygląda ładnie, na żywo zdecydowanie gorzej.

Choć samochód wymaga prac renowacyjnych, zdecydowaliśmy się zaproponować w obecnym stanie. Jeżeli pozostanie z nami, wróci przygotowany, oczywiście w odpowiednio wyższej cenie. Wartość VW 1303 Cabriolet w europejskiej wersji w bardzo dobrym stanie to aktualnie około 22-30 tysięcy euro.

Auto posiada wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji.
Samochód jest własnością prowadzącego stronę gieldaklasykow.pl.
Sprzedaż na podstawie faktury VAT marża.

Auto prezentowane będzie na stoisku Giełdy klasyków na wystawie Retro Motor Show w Poznaniu w dniach 25-27.10.2019. Nasze stoisko, na którym odnajdziecie około 50 pojazdów, będzie jedną z największych atrakcji na głównej hali numer 5. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji o targach odnajdziecie Państwo na stronie http://www.gieldaklasykow.pl/gielda-klasykow-na-retro-motor-show-2019/.

Telefon: +48 607 273 512
E-mail: info@gieldaklasykow.pl
Miejscowość: Poznań