KlasykaGatunku.pl

Volkswagen Golf Cabriolet Quartett Mk1 1989 – SPRZEDANY

Volkswagen Golf Cabriolet pierwszej generacji w produkcji znajdował się od 1979 aż do 1993 roku, kiedy z taśm montażowych zjeżdżały już hatchbacki generacji trzeciej. Tak długi cykl produkcyjny był wynikiem niesłabnącej popularności, w sumie w zakładach Karmanna w Osnabrück zbudowano ich aż 388522 sztuk, co sprawia, że szczególnie warto wyróżnić się, inwestując w jedną z wersji specjalnych. Volkswagen Golf Cabriolet Quartett Mk1 to wersja z dopasowanymi kolorystycznie lusterkami, zderzakami i felgami, a także odpowiednio korespondującym miękkim dachem i wnętrzem. Ten egzemplarz przyjechał do Polski ze Szwajcarii. Oferowany jest wraz z pełną historią serwisową, po świeżo wykonanym serwisie.

VW Golf I Cabriolet 1.8 Quartett
Rok produkcji: 1989
Pojemność silnika: 1781 ccm
Moc: 72 kW / 98 KM
Przebieg: 197,247 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest Volkswagen Golf I Cabriolet z silnikiem o pojemności 1.8 l w limitowanej wersji “Quartett”. Samochód w bardzo dobrym stanie zachowania, z normalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Sprowadzony z Solothurn, Szwajcaria, bezpośrednio od drugiego właściciela. Zachowana kompletna dokumentacja serwisowa, książka z regularnymi wpisami od nowości oraz książka badań spalin “Abgas” z wpisami co dwa lata.

Nadwozie nie posiada żadnej widocznej rdzy i nie ma śladów naprawianej korozji. Jeśli to dla kogoś istotne, posiada w większości wciąż fabryczny lakier. Brak wgnieceń, zarysowań, obcierek czy jakichkolwiek innych widocznych wad wizualnych. Spód i wnęki nadkoli nie posiadają korozji, samochód był użytkowany jedynie sezonowo, na elementach zawieszenia widoczna jeszcze fabryczna żółta konserwacja. Dach jest jeszcze fabryczny, posiada drobne zagniecenia i zabrudzenia, jednak nie ma pęknięć i jest wciąż w przyzwoitym stanie. Emblematy tylne w stanie idealnym. Lampy przednie oraz atrapa bez uszkodzeń.

Wnętrze jest kompletne, materiałowa tapicerka nie ma większych śladów zużycia. Drobne zabrudzenia materiału, jednak nie ma nigdzie przetarć czy rozdarć tkaniny. Plastiki nie mają pęknięć. Kierownica oraz lewarek są w idealnym stanie. Fabryczne nagłośnienie Blaupunkt Blue Magic, z głośnikami w drzwiach i tylnej półce oraz equalizerem w tunelu środkowym. W późniejszym czasie ktoś dołożył radio Sony ze zmieniarką.

Felgi po profesjonalnej renowacji metodą toczenia CNC, przywrócone do stanu fabrycznego. Opony letnie w dobrym stanie. Wyposażenie bagażnika kompletne.

Wykonane prace:
– wymiana oleju w silniku na Motul 10w-40, poprzedzona płukaniem preparatem Liqui Moly,
– nowe przednie amortyzatory oraz poduszki amortyzatorów,
– nowe przewody zapłonowe,
– nowe świece,
– nowa kopułka i palec,
– świeży płyn chłodniczy,
– renowacja felg zgodnie z oryginałem, nowe dekle i śruby, metalowe wentyle, koszt razem 1800 PLN,
– nowy emblemat przedniego grilla,
– nowe gumowe kedry progów i sierpów nadkoli,
– nowe spinki i śruby montażowe niektórych listew.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.