Volkswagen

Volkswagen Passat B3 1990 – 8900 PLN – Łódź

Volkswagen Passat B3 zaprezentowany został w 1988, wyznaczając nowe standardy w klasie średniej. Jego aerodynamiczny front wywodził się wprost z koncepcyjnego VW Auto 2000 z 1981 roku i pozwolił na znaczne obniżenie współczynnika oporu aerodynamicznego Cx=0,29. Niezwykle lubiany i popularny, stał się stałym widokiem na drogach całej Europy. Dziś to już youngtimer, który wyszukany w bardzo dobrym stanie może być ciekawą propozycją do spokojnej jazdy.
Czytaj dalej

Volkswagen Garbus Cabrio 1977 – 66666 PLN – Reda

Pierwszy kabriolet zbudowany na Garbusie opuścił zakłady Karmanna już w 1949 roku. Jego popularność opierała się próbie czasu niezwykle długo – ostatni egzemplarz opuścił fabrykę dopiero w 1980 roku, przechodząc po drodze tylko niewielkie zmiany. Volkswagen Garbus Cabrio w 1973 roku otrzymał już większość unowocześnień, w tym nowe zawieszenie, panoramiczną giętą przednią szybę i nowy silnik o pojemności 1,6 l, który na rynku amerykańskim wyposażony został w układ wtryskowy. Kto chciałby dziś przywrócić tamte czasy, może myśleć o odbudowie od podstaw zachowanego w oryginale egzemplarza lub o kupnie już odrestaurowanego klasyka, jak ten w ogłoszeniu. Taki wybór pozwoli od razu cieszyć się z użytkowania zabytku, bez długiego i kosztownego procesu renowacji.
Czytaj dalej

Volkswagen Golf Cabriolet Mk1 1989 – 25500 PLN – Niemodlin

Idzie wiosna, w efekcie każdy o takich samochodach myśli coraz częściej. Kabriolety, auta w których najprzyjemniej korzysta się z pierwszych słonecznych dni, łapiąc wiatr do wnętrza. Są tacy, którzy je uwielbiają, jak i tacy, do których ich fenomen nie trafia. Naturalnie jeżeli nie mamy jeszcze wyrobionego własnego zdania, czas się przekonać. Szukając niedrogiego wyboru wśród klasyków, naszą uwagę powinien naturalnie przykuć Volkswagen Golf Cabriolet pierwszej generacji. Stworzony przez zakłady Karmann’a na podstawie hitu projektu Giorgetto Giugiaro przez długie lata był prawdziwym bestsellerem. Choć jego produkcję rozpoczęto w 1979 roku, ostatni egzemplarz opuścił fabrykę dopiero w 1993 roku, gdy oferowany przez koncern Volkswagen’a hatchback był już o dwie generacje modelu młodszy. Ten z powodzeniem jednak może służyć i dziś, po upływie ponad dwóch kolejnych dekad. Grunt, żebyśmy wybrali zadbany egzemplarz, jak ten od Autobello.
Czytaj dalej

Volkswagen Golf Mk2 1985 – 15500 PLN – Kielce

Taki samochód to marzenie każdego miłośnika starszej motoryzacji. Zakopany przez długie lata w garażu bądź stodole, podwieszony na cegłach czy kobyłkach, często ukryty przed światem i czekający na lepsze czasy. Określany angielskim mianem „barn find” jest najlepszym możliwym materiałem na pięknego klasyko. W takich przypadkach często po dokładnym oczyszczeniu, wymianie podstawowych płynów ustrojowych i uruchomieniu hamulców oczom naszym ukazuje samochód jak nowy. Odnaleziony w Neapolu Volkswagen Golf Mk2 dziś ma jedynie 35 tysięcy kilometrów przebiegu. Jest już po podstawowych czynnościach serwisowych, pozwalających poczuć pełnię jego blasku i możliwości. To prawdziwa kapsuła czasu, niemal żywcem przenosząca nas w lata 80-te.
Czytaj dalej

Volkswagen T3 Caravelle 1986 – 39800 PLN – Chechło Pierwsze

Transportery od Volkswagena obrosły już legendą i to nie tylko Samby, Westfalie, piękne, krągłe ogórki doprowadzone do stanu lepszego niż z fabryki, kampery czy pickup’y. Jako nowe, traktowane w większości użytkowo – samochody pracujące, nie miały lekkiego życia. Dziś przedstawiciele trzeciej generacji to w znakomitej większości okazy wysłużone, zmęczone wożeniem ziemniaków, worków cementu czy rzeszy pracowników jadących w ścisku na robotę. Wysłużone Volkswageny Transportery T3, często skazywane na złomowanie, znikają powoli z naszych dróg. Całe szczęście są okazy takie, jak T3 wystawione dziś na sprzedaż. Volkswagen T3 Caravelle 1.9 TD z 1986 roku czekał inny los, został kompleksowo odremontowany, polakierowany i przywrócony do mechanicznej sprawności. Nowemu właścicielowi zapewnić może wiele ciekawych podróży i przygód z rodziną, czy grupą znajomych.
Czytaj dalej

Volkswagen Golf GTI 16V Mk3 1996 – 21500 PLN – Warszawa

Volkswagen Golf GTI 16V Mk3 to samochód trwały mechanicznie i szybki, który na wartości już nie straci. Szczególnie, gdy mówimy o bogato wyposażonej wersji GTI Edition, prezentowaną w ogłoszeniu. Na pokładzie odnajdziemy tu m.in. automatyczną klimatyzację, aluminiowe felgi, sportowe zawieszenie, komputer pokładowy i fotele Recaro. Jego 16-zaworowa jednostka zapewnia osiągi, których rzadko kto spodziewa się na ulicy widząc tą wciąż popularną sylwetkę.
Czytaj dalej

Volkswagen T2 Last Edition 2014 – 179000 PLN – Radlin

Volkswageny z serii T mają swój niepowtarzalny charakter i styl, a każdego z nich można kochać za inne zalety. Do dnia dzisiejszego powstało sześć generacji Transportera, a o ilości jego odmian bez zgłębiania historii nie mamy nawet pojęcia. Tylko druga generacja powstała aż w czterech odmianach nadwozi (van, minibus, dwu i trzy-drzwiowy pickup), była wyposażona w 5 jednostek napędowych i mogła być wyposażona w automatyczną lub manualną skrzynię biegów, a z taśm produkcyjnych zjeżdżała na 3 kontynentach. T2 produkowany był w Europie i USA od 1967 do 1979 roku, w Argentynie jego produkcja zakończyła się w 1986 roku, w Meksyku w 1994 roku, natomiast w Brazylii trwała aż do grudnia 2013 roku. Legenda niemieckiej motoryzacji doczekała się finalnej, limitowanej do 1200 sztuk serii Last Edition wyprodukowanej w 2013 roku. Jeden egzemplarz tego hołdu dla historii marki właśnie szuka nowego właściciela. Numer 558 w pięknej i charakterystycznej wyłącznie dla tego wydania konfiguracji kolorystycznej z niebiesko-białym nadwoziem, kołami oraz tapicerką w tej samej kolorystyce, prezentuje się oszałamiająco. Oldschoolowe zasłonki i tabliczka nad radiem wskazująca numer seryjny tego unikatowego Busa, to tylko przykłady świetnego stylu wyróżniającego przedstawiciela tej limitowanej serii. Praktycznie nieużywany T2 z minimalnym przebiegiem jest niezwykłą okazją na powiększenie kolekcji lub realizację marzeń o użytkowym klasyku.
Czytaj dalej

Volkswagen Golf Mk1 1983 – 6500 PLN – Wrocław

Patrząc na Golfa, aż trudno uwierzyć, że jest następcą tak odmiennego stylistycznie Garbusa. Volkswagen Golf Mk1 był rewolucją w ofercie niemieckiego producenta, a jego wygląd to projekt włoskiego pióra Giorgetto Giugiaro. Przedniosilnikowa i przednionapędowa konstrukcja z uniwersalnym i praktycznym nadwoziem typu hatchback, była kopią najbardziej nowoczesnych rozwiązań włoskich i francuskich. Technicznie w pełni sprawny okaz, taki jak ten z ogłoszenia, świetnie nadawać się będzie na początek zabawy z klasykami, jako dobra baza do przeróbek albo przywrócenia fabrycznej świetności.
Czytaj dalej

Volkswagen Corrado VR6 1994 – 45000 PLN – Wrocław

Jego agresywna sylwetka była strzałem w dziesiątkę, a wysuwany spojler przypominał rozwiązanie znane z Ferrari, a zachwycona publiczność domagała się jedynie wyższej mocy. Prośby zostały wysłuchane w 1991 roku. Volkswagen Corrado VR6 otrzymał dwa dodatkowe cylindry i 190 KM, co pozwoliło mu w pełni zasłużyć na obiegowe miano „volks-porsche”. Z powodu ograniczonej produkcji oraz zamiłowania do tuningu oraz szybkiej i niebezpiecznej jazdy wielu użytkowników, uszanowany i zachowany w oryginale egzemplarz to dziś prawdziwa rzadkość. Ten poliftowy egzemplarz wygląda przepięknie, ma niski przebieg i znajdował się pod stałą opieką serwisową. Wyposażony jest w skrzynię automatyczną, co w przypadku tego modelu wcale nie oznacza marnych osiągów (7,7 s do 100 km/h).
Czytaj dalej

Volkswagen Scirocco Mk2 1992 – 28000 PLN – Kraśnik Lubelski

Ten Volkswagen Scirocco Mk2 posiada mocne, 16-zaworowe serce i wyposażenie rajdowe pozwalające w pełni wykorzystać jego możliwości. Klatka bezpieczeństwa, kubełkowe fotele i szelkowe pasy pozwolą tu zespolić się z autem w jedność i pojechać nim szybciej, niż nakazywałby zdrowy rozsądek. Z zewnątrz auto nie wygląda jak typowa rajdówka i widać, że raczej nigdy nie służyło do rozpychania szykan i cięcia każdego możliwego zakrętu. W rękach jednego właściciela znajduje się od 14 lat, powłoka lakiernicza jest zadbana, felgi cieszą oczy nienagannym wyglądem, a samochód zachował m.in. oryginalne wyposażenie w postaci elektrycznie otwieranego szyberdachu.
Czytaj dalej