KlasykaGatunku.pl

Volvo 240 Classic 1991 – SPRZEDANE

Samochód projektowany dla przeciętnego Szweda, spełniający wymagania tamtejszego rynku i klimatu, nie mógł być zwykły. To prawdziwy twardziel, stworzony do pokonywania długich dystansów: w czasie i przestrzeni. Gruba blacha, proste kształty, fenomenalnie wygodne fotele i benzynowy silnik, które trwałość obrosły legendy. W produkcji utrzymywało się od 1974 do 1993 roku, w ostatnim etapie otrzymało nawet nazwę, która właściwie podkreślała jego cechy: Volvo 240 Classic. W latach 90-tych kochali go wszyscy Ci, którzy nienawidzili nowości. Dziś trafia do tych, którzy potrafią docenić ponadczasowy design, wysoki komfort, trwałe rozwiązania mechaniczne i… nie mają potrzeby spieszyć się na drodze. W stanie takim jak egzemplarz sprowadzony przez KlasykaGatunku.pl praktycznie ich się już nie spotyka. W końcu z jednej strony korzenie auta sięgają do 1966 roku (wtedy debiutowało Volvo 140, z 240 praktycznie tożsame), a z drugiej strony auto jest jak nowe. Na dodatek auto ma idealne zestawienie silnika 2,3 l red block i automatycznej skrzyni biegów. Dla fana marki jest jak mokry sen.

Volvo 240 Classic 2.3
Rok produkcji: 1991
Pojemność silnika: 2316 ccm
Moc silnika: 85 kW / 116 KM
Przebieg: 83,514 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Volvo 240 Classic w kolorze srebrnym z granatową materiałową tapicerką. Sprowadzone z Zurychu, Szwajcaria od spadkobiercy pierwszego właściciela. Zachowane praktycznie bez żadnych śladów użytkowania czy upływu czasu. Wraz z samochodem pełna dokumentacja serwisowa, książka serwisowa, książka badań spalin “Abgas” ze spisywanym przebiegiem średnio co dwa lata. Ostatni pełny serwis w ASO Volvo wraz z nowym badaniem MFK/Abgas został wykonany przy przebiegu 82,180 km.

Samochód przeznaczony dla wymagających odbiorców, jest prawie jak nowy. Przez rok czasu stał na ekspozycji dealera Volvo. Miał wykonaną dla ubezpieczyciela wycenę Classic Data, określającą jego stan zachowania na 1-.

Nadwozie nie posiada korozji, rys, odprysków ani żadnych innych widocznych mankamentów. Jeśli to dla kogoś istotne posiada w całości wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym, bez widocznego nalotu rdzy.

Wnętrze jest kompletne, bez żadnych śladów zużycia. Tapicerka wygląda jak nowa. Kierownica i lewarek bez zużycia. Plastiki wnętrza są matowe. Oryginalne radio Blaupunkt z kartą kodową w pełni sprawne oraz fabryczny zestaw głośników.

Wyposażenie bagażnika kompletne. Koło zapasowe i narzędzia nie były jeszcze używane.

Felgi wyglądają jak nowe, mimo, że nie były nigdy poddawane renowacji. Komplet nowych opon Michelin założony przy przebiegu 82,180 km.

Wykonane prace: brak.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.