Volvo 940 1993 – 13900 PLN – Warszawa

Volvo 940 to ostatnie z rodu dużych, komfortowych, tylnonapędowych i kanciatych wozów szwedzkiej marki. Choć otrzymało nową nazwę, w gruncie rzeczy stanowiło rozwinięcie modelu 740, dziedzicząc jego strukturę karoserii, zawieszenie, układ napędowy i dużą część wnętrza. Ta konstrukcja to do dziś wzór niezawodności i wytrzymałości – benzynowy 4-cylindrowy „red block” to silnik, który bez remontu może osiągnąć choćby pół miliona kilometrów i więcej. To ponadczasowy wóz, który przy odrobinie troski przeżyje każde nowe auto z salonu.

Volvo 940 GL
Rocznik: 1993
Przebieg: 273350 km
Pojemność: 2300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 130 KM

Cena: 13900 PLN

W związku ze zmianami aut w kolekcji klasyków mogę zaoferować piękny egzemplarz:
Volvo 940 GL – przez wielu znawców marki uważany za ostatni prawdziwy model Volvo, stworzony zgodnie z hasłem „Volvo for life” i to nie w znaczeniu marketingowym, a rzeczywistym – realnym.
Auto zostało wyprodukowane w 1993 roku, jest bezwypadkowe, zachowane w stanie oryginalnym.
Przygotowane do sezonu – nie wymaga wkładu finansowego.
Auto stworzone w okresie, gdzie nie budowano samochodów w myśl „cyklu życia produktów”, a z przeznaczeniem niezawodności i trwałości przez długie lata.
Przebieg na chwilę obecną wynosi 273350 km – jest oryginalny – potwierdzony właściwą dokumentacją, w tym z ASO.
Samochód jest wyposażony w kultowy silnik atmosferyczny produkowany przez Volvo, tzw. „redblock”, sprzężony z automatyczną skrzynią ZF, które słyną ze swojej długowieczności, w związku z czym ilość przejechanych przez to auto dotychczas kilometrów stanowi dopiero cząstkę możliwości bezawaryjnej podróży.
Szczerze polecam dla osób świadomych i znających tematykę prawdziwej – dobrej motoryzacji, którzy poszukują egzemplarza lepiej niż bardzo dobrego, doinwestowanego, bezwypadkowego i nie naszpikowanego problematyczną elektryko/elektroniką, a wyposażanego funkcjonalnie i komfortowo, który jest ponadczasowy i zagwarantuje przyjemność bezawaryjnego komfortowego użytkowania.

Istnieje możliwość zamiany z dopłatą z mojej strony na Mercedes-Benz 500 SL z rocznika 1991-1993 w kolorze blauschwarz 199.

Telefon: +48 501 442 581
Miejscowość: Warszawa

Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż.