KlasykaGatunku.pl

Volvo 960 1995 – SPRZEDANE

Szwedzka wizja samochodu luksusowego była inna, niż niemiecka czy włoska. Tu użyteczność najważniejsza jest, a samochód zaprojektowany musi być tak, by po kilku latach nie zestarzał się, nie znudził, służył wiernie i był bezpieczny. Volvo 960 spełniało te założenia wyśmienicie. To następca modelu Volvo 760, który od bazowej 940-tki z zewnątrz różnił się tylko detalami, lecz został bardziej dopracowany technicznie i gwarantował wyższy komfort. Odnajdziemy tu między innymi wielowahaczowe tylne zawieszenie oraz nowy, w pełni aluminiowy, 24-zaworowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy. Jest też automatyczna skrzynia biegów, klimatyzacja, pięknie zachowana skórzana tapicerka, drewniane wykończenie wnętrza oraz jedyne szaleństwo w postaci urokliwego, fioletowego lakieru.

Volvo 960 2.5 24V
Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 2472 ccm
Moc silnika: 125 kW / 170 KM
Przebieg: 160,297 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Volvo 960 w kolorze fioletowym z szarą skórzaną tapicerką. Sprowadzone bezpośrednio od pierwszego właściciela (ur. 1960) z Dottikon, Szwajcaria. Zachowane w idealnym stanie z minimalnymi śladami użytkowania. Wraz z samochodem pełna dokumentacja serwisowa: książka serwisowa oraz książka badań spalin “Abgas” ze spisywanym przebiegiem średnio co dwa lata. Wszystkie przeglądy wykonywane były w autoryzowanym serwisie Volvo.

Nadwozie nie posiada żadnej korozji, uszkodzeń czy wgnieceń. Jeśli to dla kogoś istotne posiada w większości wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym, bez nalotu rdzy. Komora silnika i jego osprzęt wyglądają bardzo świeżo, jak w dwuletnim samochodzie. Zderzaki nie posiadają obcierek lakieru.

Wnętrze jest kompletne, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Skórzana tapicerka zachowana w perfekcyjnym stanie, bez jakichkolwiek mankamentów. Rzadko spotykana drewniana kierownica, jak nowa. Przyciski ani rączki drzwi nie są powycierane. Drewniane wykończenia bez jakichkolwiek pęknięć, jak nowe. Oryginalne radio. Komplet fabrycznych dywaników w bardzo dobrym stanie.

Felgi nie posiadają uszkodzeń, nie były nigdy odnawiane. Komplet dobrych opon.

Wyposażenie bagażnika kompletne, nieużywane koło zapasowe i narzędzia. Tapicerka i plastiki bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Millers 5w-40,
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.