KlasykaGatunku.pl

Volvo C70 T5 1998 – SPRZEDANE

Tradycja produkcji modeli coupe u Volvo sięga kultowego modelu P1800, nieodłącznie związanego z brytyjskim serialem „Święty” z lat 60-tych. Również na planie hollywoodzkiego remake’u Święty (The Saint) z 1997 roku zadbano o ukłon w stronę tej marki. Simon Templar (Val Kilmer) zasiadł tu za sterami nowo wprowadzonego na rynek coupe, jakim było Volvo C70 T5. Smukła linia, złoty kolor, pięciocylindrowy silnik z turbosprężarką pod maską. Nowe auto „Świętego” wyglądało dokładnie tak, jak prezentowany w tym ogłoszeniu samochód. Ładnie zachowany egzemplarz po ponad dwóch dekadach nadal budzi pozytywne emocje. 240 koni mechanicznych zapewnia świetne osiągi, a poza tym – to Volvo. Szwedzkie, trwałe, komfortowe i bezpieczne.

Volvo C70 T5
Rok produkcji: 1998
Pojemność silnika: 2319 ccm
Moc silnika: 176 kW / 240 KM
Przebieg: 182,371 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Volvo C70 Coupe w wersji T5, z najmocniejszym silnikiem 2.3 Turbo o mocy 240 koni w kolorze złoto-pomarańczowym z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzone bezpośrednio od pierwszego właściciela (ur. 1939) z Oberdorf, Szwajcaria. Zachowane w bardzo dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania. Wraz z samochodem pełna dokumentacja serwisowa: książka serwisowa oraz książka badań spalin “Abgas”. Zachowany również rachunek zakupu od dealera Volvo z 1998 roku na kwotę 66’500 CHF po rabacie.

Nadwozie nie posiada widocznej korozji, rys czy wgnieceń. Jeśli to dla kogoś istotne posiada w większości wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie dobrym, bez nalotu rdzy. Drobne odpryski w przedniej części nadwozia.

Wnętrze jest kompletne, posiada drobne, normalne ślady użytkowania. Skórzana tapicerka zachowana w bardzo ładnym stanie, wstawki z Alcantary również bez większego zużycia. Kierownica bez przetarć. Drewna w bardzo dobrym stanie, bez pęknięć. Przyciski otwierania szyb mają drobne rysy. Komplet fabrycznych dywaników w bardzo dobrym stanie.

Felgi w bardzo dobrym stanie, bez widocznych uszkodzeń. Komplet dobrych opon.

Wyposażenie bagażnika kompletne. Tapicerka i plastiki bez widocznych uszkodzeń.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Millers Trident 5w-40,
– nowy filtr powietrza,
– komplet nowych świec zapłonowych NGK,
– wymieniony kompletny rozrząd,
– uszczelnienie pokrywy zaworów,
– nowa pompa wody,
– świeży płyn chłodniczy,
– rozebranie i czyszczenie przepustnicy,
– nowy czujnik poziomu płynu chłodniczego.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.