Wadowscy klasyczne

Należymy do pokolenia czterdziestolatków, którym dzieciństwo i młodość upływały w siermiężnej Polsce lat 70 i 80 na marzeniach o motoryzacyjnych legendach, niezawodności i trwałości poruszających się z rzadka po pustych wówczas drogach. Pamiętamy doskonale samochody naszego dziadka i taty , którzy już wówczas byli szczęśliwymi użytkownikami samochodów spod znaku szwedzkiej stali oraz niemieckiej gwiazdy. W nosie pozostał do dziś ten niesamowity zapach wnętrz nieporównywalny z żadnym innym , a w uszach charakterystyczny dźwięk benzynowych mruczących volvo i przyjemnie klekoczących diesli mercedesa i ten komfort jazdy przypominający wówczas wrażenia z wycieczki statkiem Nimfa po Wiśle pod Wawelem. To wtedy każde kieszonkowe przeznaczaliśmy z bratem na zakup samochodzików – modeli w ówczesnej „bramie raju” – PEWEXIE. Dziś kiedy każdy z nas na co dzień eksploatuje tylko współczesne samochody z racji naszej podstawowej działalności, jaką stała się przed laty sprzedaż nowych samochodów Volvo i Kia, wracamy z sentymentem do przeszłości, do dzieciństwa, beztroski, wspólnych wypadów za miasto tylko bo to, by przewieźć się ukochanym samochodem taty i do marzeń o pierwszym własnym samochodzie. Ja ziściłem je już dwadzieścia lat temu kupując mój pierwszy wóz: Mercedesa w123 280CE, który kiedyś wiernie służył, a dziś czeka co wiosnę na przejażdżki w słoneczne dni. Niedawno dołączył do mnie brat ze swoim wspaniale, własnoręcznie odrestaurowanym w108 280SE. Tata zaś cieszy się nabytym w Szwecji od leciwego pana na początku lat dwutysięcznych Volvo Amazon rocznik ’64 (dokładnie takim jakim jeździł nasz nieżyjący dziadek). Dziś chcemy się z Wami podzielić naszą pasją, wspomnieniami i tym czego nie da się przekazać słowami, a można jedynie poczuć wsiadając do klasyka. Zapraszamy do Nowego Sącza, gdzie przy ul. Tarnowskiej 180 otworzył swoje podwoje nasz salon, w którym znajdziecie głównie auta z duszą.

Mercedes E 420 W124 1994 – 24900 PLN – Nowy Sącz

Dzięki jednostce V8 Mercedes E 420 W124 był w latach 90-tych jednym z najmocniejszych przeciwników, jakich mogliśmy spotkać na drodze. W odróżnieniu od opracowanego razem z Porsche Mercedesa E 500, ten model z zewnątrz był zupełnie niepozorny. Nie ma tu mowy o atrybutach w postaci poszerzonych błotników, a na tylnej klapie prezentowanego egzemplarza nie odnajdziemy nawet oznaczenia modelu. Przykuwa uwagę jedynie konfiguracja kolorystyczna. Czerwony lakier (882 imperial red) i kremowe, skórzane wnętrze (265 leather champignon) prezentują się bardzo efektownie i elegancko, nie zapowiadając sportowych emocji, jakie może zapewnić ten Mercedes. Wśród innych egzemplarzy sprowadzonych z USA, wyróżnia się niskim przebiegiem i bardzo ładnym stanem zachowania, choć sprzedający zastrzega, że parę elementów jeszcze wymaga dopieszczenia.
Czytaj dalej

Mercedes 380 SL R107 1985 – 69900 PLN – Nowy Sącz

Mercedes 380 SL R107 to znakomity sposób na połączenie klasycznego stylu i przyjemności z jazdy. Następca Pagody zaprojektowany został z zastosowaniem wszystkiego, co koncern miał najlepsze, gwarantując o wiele wyższe bezpieczeństwo od swojego poprzednika. Łączył komfort i dynamikę, zapewnianą przez stosowane po raz pierwszy w klasie SL silniki V8. Znalezienie dziś egzemplarza zachowane w oryginalnym stanie, z niskim przebiegiem, to coraz większe wyzwanie. Ten przybył do Polski z USA i ma przebieg zaledwie 78 tysięcy mil.
Czytaj dalej

Mercedes 380 SE W126 1984 – 45000 PLN – Nowy Sącz

Ponad 30 lat temu było to absolutne marzenie. W czasach, gdy za samochody duże uznawano te, które niewiele przekraczały długość 4 metrów, on mierzył ich aż 5. Mercedes 380 SE W126 przynależał do luksusowej klasy S i to zobowiązywało. Rozpieszczał pasażerów obszernym i świetnie wykonanym wnętrzem, uszy gładząc łagodną muzyką silnika V8. W swojej pierwotnej formie, z karbowanymi listwami bocznymi, wyróżniał się lekką stylistyką, nawiązującą do modelu SL generacji 107. Ten egzemplarz przez lata uchował się w rewelacyjnym stanie. Jest wolny od korozji, mimo, że wciąż posiada oryginalną powłokę lakierniczą. Na pokładzie bogato – między innymi odnajdziemy skórzaną tapicerkę, klimatyzację, tempomat i elektryczny szyberdach.
Czytaj dalej

Volvo P121 Amazon 1964 – 60000 PLN – Nowy Sącz

Volvo P121 Amazon debiutowało w 1957 roku, będąc dostępne jako dwu- lub czterodrzwiowy sedan oraz kombi. Wyposażone w kontrolowane strefy zgniotu i dostępne po raz pierwszy w samochodzie seryjnym trzypunktowe pasy bezpieczeństwa wyznaczało nowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa. Konstrukcja sprzedawała się świetnie i uchodziła za niezwykle trwałą – Volvo niegdyś chwaliło się, że przeciętny okres użytkowania ich samochodów był o dwa lata dłuższy niż Mercedesów. Ten dwudrzwiowy egzemplarz poszczycić się może jednak nie tylko utrzymaniem w pełnej mechanicznej sprawności, ale i przepiękną prezencją. To niezwykle apetyczny, fantastycznie zachowany, nigdy nie remontowany blacharsko egzemplarz z doskonale utrzymanym, oryginalnym wnętrzem.
Czytaj dalej

Mercedes 230E W123 1983 – 31000 PLN – Nowy Sącz

Mercedes 230E W123 serwuje nam klasyczną niemiecką motoryzację w najlepszym wydaniu. Silnik generuje solidne 137 KM, choć nie moc tu jest najważniejsza. W Mercedesie nikt się nie spieszy, on uspokaja. Zza kierownicy robi doskonałe wrażenie. Przestronna kabina, komfortowe fotele, świetna widoczność w każdym kierunku, wzorowo zaprojektowane zegary, wielka kierownica i celownik na masce. To wszystko potrafi oczarować, szczególnie gdy zachowane jest w świetnym stanie. Ten egzemplarz ponad 30 lat przetrwał w doskonałej kondycji, do czego przyłożył się ciepły klimat południa Francji. Brak rdzy to świetna wiadomość i sprawa dla „beczki” kluczowa – to korozja jest największym wrogiem tych samochodów i zdążyła niestety zniszczyć większość egzemplarzy poruszających się po polskich drogach.
Czytaj dalej

Mercedes 200 W123 1983 – SPRZEDANY

Oto sylwetka, która nigdy się nie zestarzeje i drogowe maniery, które zawsze będą w cenie. Mercedes 200 W123 z automatyczną skrzynią biegów to lekarstwo na wszystkie stresy za kierownicą. Samochód stylowy i komfortowy, który budzi uśmiech na ustach zarówno pasażerów, kierowcy, jaki i innych uczestników ruchu. Trwały mechanicznie, jest pewnym wyborem na użyteczne auto weekendowe. Ten jasnozielony egzemplarz pochodzi z drugiej serii produkcyjnej, posiada już nowy, mocniejszy silnik M102, zasilany tradycyjnym gaźnikiem. Fabrycznie wyposażony został w lubianą i poszukiwaną opcję w postaci elektrycznie odsuwanego szyberdachu. Mercedes pochodzi z Niemiec, otrzymał nową powłokę lakiernicza i prezentuje się przepięknie.
Czytaj dalej